Aizsardzības nozares vadība pavadīs Latvijas karavīrus un zemessargus uz 6. Pasaules karavīru sporta spēlēm

24.septembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube tiksies ar karavīriem un zemessargiem, kuri pārstāvēs Latvijas bruņotos spēkus 6.Pasaules karavīru sporta spēlēs.

27 karavīri un zemessargi cīnīsies par medaļām orientēšanās sacensībās, modernajā pieccīņā, militārajā pieccīņā, šaušanā, vieglatlētikā, džudo un brīvajā cīņā.

Starptautiskās militārās sporta asociācijas (CISM) organizētās spēles norisināsies Mungjeongā, Dienvidkorejā, no 2. līdz 12.oktobrim, un tajā piedalīsies aptuveni 8700 karavīru no 110 CISM dalībvalstu bruņotajiem spēkiem.

2.Pasaules karavīru sporta spēlēs, kas norisinājās 1999.gadā Horvātijā, Latvija izcīnīja sešas medaļas – trīs zelta medaļas vieglatlētikā, zelta un bronzas medaļu taekvondo un bronzas medaļu riteņbraukšanā. Savukārt 2003.gadā Itālijā notikušajās 3.Pasaules karavīru sporta spēlēs Latvijas pārstāvji ieguva četras medaļas – zelta un sudraba medaļu vieglatlētikā, kā arī zelta un bronzas medaļu peldēšanas sacensībās. 2007.gadā Indijā notikušajās 4.Pasaules karavīru  sporta spēlēs bruņoto spēku pārstāvji izcīnīja trīs medaļas – sudraba medaļu handbolā, bronzas medaļu vieglatlētikā un sudraba medaļu peldēšanā, bet 2011.gadā Brazīlijā notikušajās 5.Pasaules karavīru sporta spēlēs Latvijas bruņoto spēku sportisti izcīnīja četras medaļas – divas zelta un divas bronzas medaļas orientēšanās sacensībās un modernajā pieccīņā.

CISM lielākais un nozīmīgākais pasākums militārajā sportā četru gadu ciklā ir Pasaules karavīru sporta spēles, kas tiek sauktas arī par karavīru Olimpiskajām spēlēm. Tās visvērienīgāk atspoguļo CISM ideālus, mērķus un moto: “Miers un draudzība caur sportu”.

 

Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente

Foto: flickr.com/photos/saeima

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!