Balvām „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija” divdesmit.

Piektdien, 2.oktobrī, plkst.14 Latvijas Nacionālajā bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks Rīgas pašvaldības balvu „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija” divdesmit gadu jubilejas pasākums, kurā suminās 2015. gada labākos galvaspilsētas skolotājus un izcilākos  skolēnus, kā arī atzīmēs grāmatas „Rīgas Zelta skolotāji 1995 – 2015” atvēršanu.

Balvu divdesmitgades svinībās piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, Rīgas labākie skolotāji, kuri divdesmit gadu laikā saņēmuši balvu „Zelta pildspalva”, kā arī 2015.gada izcilākie skolēni.

Līdztekus balvu pasniegšanas svinībām notiks arī grāmatas „Rīgas Zelta skolotāji 1995 – 2015” atvēršana, kurā apkopotas balvas ieguvēju – skolotāju atziņas un pedagoģiskā darba pieredze.

2015.gadā aprit 20 gadi kopš Rīgas pašvaldība godina labākos pedagogus un izcilākos skolēnus, pasniedzot gadskārtējās balvas izglītībā „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija”. Iecere par pašvaldības balvām radās 1995.gadā Rīgas domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejā un Rīgas Skolu valdē kā novērtējums skolotājiem par viņu radošumu, inovatīvu un profesionālu pedagoģisko darbu. Tika nolemts, ka balvā būs pildspalva, kuras sastāvā ir jābūt daļiņai īsta zelta, kas visus šos gadus konsekventi tiek ievērots, un jau 248 pedagogi ir saņēmuši pildspalvas ar 23 karātu zelta spalvu.

Savukārt Rīgas domes „Zelta stipendijas” piešķir skolēniem par izcilām zināšanām un augstiem sasniegumiem pilsētas, valsts un starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konkursos.

Pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Balvu pasniegšanas ceremonijā laipni aicināti piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.
Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RDIKSD sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

 

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!