Eirovīzijas laurus šogad plūc bārdaina sieviete.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Šogad, 10. maijā, Kopenhāgenā norisinājās ikgadējais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Šogad tās laurus plūca Austrijas pārstāve Končita Vursta ar dziesmu ‘’Rise Like A Phoenix’’. Tālu neatpalika arī Nīderlande ar dziesmu ‘’ Calm After The Storm’’.
Austrijai jau pirms fināla bija paredzētas labas izredzes uzvarēt ne tikai lieliskā izpildījuma dēļ, bet arī visnotaļ atšķirīgā izskata dēļ. Zināms, ka Končita patiesībā ir 25 gadus jauns puisis vārdā Toms Noirvits. 2007. gadā Toms piedalījās Austrijas televīzijas šovā ‘’Starmania’’ un tika līdz pat finālam. Šovā ieguvis otro vietu, viņš televīzijā atgriezās tikai 2011. gadā ar segvārdu Končita Vursta. Tā bija viņa paša izveidota persona. Pie cilvēkiem toreiz viņš vērsās ar vārdiem:’’ Šī ir nopietna ziņa cilvēkiem, esiet toleranti pret tiem, kuri varētu šķist citādāki.’’
Jāsaka gan, ka ceļš līdz Eirovīzijas finālam nebija rozēm klāts. Tiklīdz Austrijas iedzīvotāji uzzināja par savas valsts pārstāvi, portālā Facebook tika izveidota lapa ‘’Anti-Wurst’’, kurai nekavējoties pievienojās 31 tūkstotis sekotāju.
2013. gada oktobrī Baltkrievija iesniedza petīciju ar lūgumu Končitu izslēgt no dalībnieku saraksta, decembrī Krievija iesniedza līdzīgu petīciju, balsoties uz Putina ‘’antigeju likumu’’.
Otrajā Eirovīzijas pusfinālā Končita kvalificējās finālam un guva uzvaru ar 290 punktiem. Pēdējo reizi Austrija bija uzvarējusi 1966. gadā.

Rakstu sagatavoja: Linda Bebre

 

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!