Japāņiem mēs esam interesanti

Baltiešu stendā nozīmīgajā izstādē “JATA Tourism EXPO 2015 Japan” apmeklētājus saistīja autentiskas vērtības un izcila amatprasme.

Gadskārtējā tūrisma izstāde “JATA Tourism EXPO Japan” valsts galvaspilsētā Tokijā notika no 24. līdz 27. septembrim, un, tāpat kā pērn, arī šogad Baltijas valstis tajā piedalījās ar kopīgu stendu.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktora pienākumu izpildītāja Inese Šīrava stāsta: “Kolēģi igauņi velti bija šaubījušies, ka tā sauktajā sudraba nedēļā (silver week), kas lielākajai daļai japāņu ir brīvdienas, izstādē būs maz apmeklētāju. Gan profesionāļu dienā, gan pārējās dienās cilvēku bija ļoti daudz. Japāņu žurnāliste, kas bija uzrakstījusi grāmatu par latviešu rakstainajiem cimdiem, bija tērpusies mūsu tautas tērpā, ar cimdiem izrotājusi stendu un skaisti spēlēja kokli. Pat TAVA mārketinga partnera – uzņēmuma “Foresight marketing” direktors Šigejoši Noto bija priecīgi pārsteigts, ka atsaucība no apmeklētāju puses stendā ir tik liela.”

Pēc TAVA direktora pienākumu izpildītājas vārdiem, apmeklētāju interese bijusi neviltota. Stendu apmeklējuši dažādu vecumu cilvēki, mazāk varbūt jaunieši. Gan tie, kas par Latviju bijuši informēti, gan tie, kuri par mūsu valsti iepriekš nezinājuši neko.

“Nav noslēpums, ka japāņi ciena un godā autentiskas vērtības, dabisku, augstvērtīgu ēdienu un amatniecības izstrādājumus. To visu, ar ko mēs Latvijā esam bagāti. Japāņiem ir apbrīnojama vērtības izjūta, ko viņi prot saskatīt pat vissīkākajās lietās.”

Baltijas kopīgo stendu rotāja visu triju valstu nacionālie tūrisma saukļi: “Lithuania. Get more” (Iegūsti Lietuvā vairāk), “Estonia. Positively surprising” (Pozitīvi pārsteidzošā Igaunija) un “Latvia. Best enjoyed slowly” (Izbaudi Latviju nesteidzoties!). Kopīgi izdotie informatīvie materiāli japāņu valodā tika izdalīti līdz pēdējam eksemplāram. Jautājumu stendā bija daudz, un tie bija visdažādākie. Sākot ar tādiem – kā Baltijā var nokļūt?, un beidzot ar, piemēram, smalku iztaujāšanu par Latvijā populārajām zāļu tējām. Kā tās vāc, kāpēc un kā lieto?

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure atzīst: “Nebijis mums tik laba transporta savienojuma ar Japānu, droši vien cerības uz turpmāku japāņu tūristu plūsmas pieaugumu nebūtu tik lielas. Pateicoties Somijas aviokompānijai “Finnair”, atlidot no Japānas uz Helsinkiem ir ļoti ērti, savukārt no Helsinkiem līdz Rīgai ir tikai vienas stundas lidojums.”

Stendā strādāja arī Latvijas tūrisma uzņēmēji – firmu “Baltijas ceļojumu grupa” un “Con-ex” pārstāvji. Viņiem jau ir vairāku gadu darba pieredze Japānas tirgū, un izstāde bija laba iespēja iesākto turpināt.

Reizē ar izstādi “JATA Tourism EXPO Japan 2015” notika arī Āzijas un Eiropas sanāksmes jeb ASEM tūrisma simpozijs. ASEM ir neformāla dažādu līmeņu starpvalstu sadarbības platforma, kas izveidota 1996. gadā ar mērķi stiprināt Āzijas un Eiropas attiecības politikā, ekonomikā, kultūrā, sociālajā jomā un arī tūrismā. Simpozija gaitā tika pārrunāti dažādi tūrisma attīstības aspekti un apliecināta gatavība starptautisko sadarbību veicināt vēl aktīvāk nekā līdz šim.

Tokijas izstādē, tāpat kā citās starptautiskajās nozares izstādēs, nozīmīgas bija tikšanās ar mediju pārstāvjiem. Pēc iepriekš izveidota saraksta TAVA pārstāvjiem bija sarunas ar vairāku nozīmīgu tūrisma izdevumu žurnālistiem un plānotas nākamās žurnālistu iepazīšanās vizītes uz Latviju.

Izstādi “JATA Tourism EXPO Japan” rīko Japānas Ceļojumu aģentu asociācija (Japan Association of Travel Agents, JATA) sadarbībā ar Japānas Ārlietu ministriju un Japānas Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministriju.

Aplēses rāda, ka šoruden izstādi apmeklēja vēl vairāk interesentu nekā pērn, t. i., pāri par 173 tūkstošiem apmeklētāju. Piedalījās tūrisma speciālisti no 150 valstīm un reģioniem.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs 2014. gadā bija apkalpoti gandrīz 16 tūkstoši japāņu tūristu, kas ir par 74 % vairāk nekā gadu iepriekš.

 

Inta Briede, TAVA sabiedrisko attiecību speciāliste

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!