National Geographic Latvija fotoizstāde “Putni Latvijā un pasaulē” Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 24. septembra līdz 18. oktobrim ir skatāma žurnāla National Geographic Latvija fotogrāfiju izstāde „Putni Latvijā un pasaulē”. Līdzās pašmāju autoru darbiem būs arī žurnāla National Geographic ārvalstu fotogrāfu uzņēmumi.
OTIS IMBODEN NATIONAL GEOGRAPHIC

Latvijas fotogrāfu veikums izstādē ir labākais no iniciatīvas, kurā 2015. gadā sadarbojās Latvijas Ornitoloģijas biedrība, SIA “CEMEX” un žurnāls National Geographic Latvija. Tās mērķis bija veicināt apkaimes putnu atpazīstamību un aizsardzību. Projekta ietvaros tika rīkots fotokonkurss un tapa arī trīs raksti, kas sabiedrības uzmanību piesaistīja caur žurnāla National Geographic Latvija lappusēm: janvārī bija raksts par dzelteno tārtiņu, aprīlī – par putniem Latvijas mežos, bet jūlijā – par zaļo vārnu. Rakstus papildināja Oskara Keiša, Igora Deņisova, Andra Eglīša, Aivara Petriņa un citu putnu dzīves sekotāju brīnišķīgās fotogrāfijas. Savukārt Facebook vietnē no 1. janvāra līdz 31. jūlijam notika fotokonkurss visai ģimenei “Atpazīstam putnus Latvijā”. Konkursā varēja piedalīties gan profesionāli fotogrāfi, gan entuziasti. Kopā tika saņemtas vairāk nekā 500 fotogrāfijas. Labākās 25 fotogrāfijas izvēlējās žūrija un lasītāji Facebook vietnē. To autoriem izstādes oficiālajā atklāšanā LU Botāniskajā dārzā 29. septembrī tiks pasniegtas vērtīgas balvas.

Novērtējot paveikto, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viestura Ķerus saka: “Var paveikties iegūt labu putna fotogrāfiju, tomēr, neskatoties uz tehnikas attīstību, labas putnu fotogrāfijas visbiežāk ir pacietīga darba, nevis veiksmes rezultāts. Ceru, ka konkursa dalībnieku darba rezultāts būs ne tikai skaistas fotogrāfijas, bet arī augoša iedzīvotāju interese par putniem un vēlme rīkoties putnu aizsardzības labā. Putni fotogrāfijās mūs iepriecina, un mūsu pienākums ir rūpēties, lai tie turpinātu mūs iepriecināt arī dabā, un arī šajā gadījumā rezultāts nav atkarīgs no veiksmes.”DICK DURRANCE II NATIONAL GEOGRAPHIC (1)

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī apmeklētājiem atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00, oktobrī – martā no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieejas maksa: skolēniem 1,00 EUR, pensionāriem un studentiem – 2,00 EUR, pieaugušajiem – Ls 3,00 EUR. Ieeja bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4 līdz 18 gadus veciem bērniem 3,00 EUR, pieaugušajiem, studentiem – 4,50 EUR, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) – 14,00 EUR, pensionāriem, personām ar īpašām vajadzībām – 3,00 EUR. Ieeja Tropu tauriņu mājā bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.

 

Latvijas Universitātes Preses centrs

Foto: publicitātes

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!