Stopēšanas maratons 2011

Stopēšanas maratons „Piedzīvojumu meklētājs 2011” šogad startēs no Zaķusalas 13. augustā un finišēs Krustpils novada Kūku pagastā.

Kā radās šāds pasākums?

Jau pirms trim gadiem, kad Pargajieni.lv bija darbojies tikai dažus mēnešus, radās ideja pulcēt līdzīgi domājošos stopētājus, lai popularizētu šo dzīvesveidu un reizē dalītos pieredzē šajā sabiedrībā pretrunīgi vērtētajā ceļošanas veidā.

Kāda ir šī pasākuma norise, dienaskārtība?

Sākot no plkst. 9:00 sāksies reģistrācija un plkst. 10:00 mēs dodam startu, un tad stopētāji dodas ārpus Rīgas un sāk stopēt pa kādu no iepriekš izraudzītajiem trīs maršrutiem. Katrs maršruts ir ar dažādu grūtības pakāpi. Iesācēju klasē maršruts ir Rīga – Ogre – Skrīveri – Koknese- Jēkabpils – Laukezera dabas parks. Ikdienas stopētāju klasē Rīga – Ķekava – Ķegums – Jaunjelgava – Jēkabpils – Laukezera dabs parks, bet profesināļu meistarklasē Rīga – Jelgava – Bauska – Vecumnieki – Skrīveri – Viesīte – Jēkabpils – Laukezera dabas parks. Pa ceļam katrā no šīm pilsētām vai ciemiem ir jāveic kāds uzdevums, vai jāatrod kāds kontrolpunkts un tikai tad var doties tālāk. Nonākot finišā, visi iegūtie punkti un laiks tiks sasummēti un noteikts uzvarētājs. Protams, arī galapunktā būs dažādas atrakcijas, spēles un uzdevumi visas nakts garumā.

Kā ir veicies iepriekšējās reizēs un kādēļ tagad tieši Zaķusala?

Divus gadus mēs sadarbojāmies ar tirdzniecības centru „Olimpia”, kas rūpējās arī par balvām, bet šogad vēlējāmies mainīt šī pasākuma konceptu un turpmāk starts būs kādā interesantā, Latvijas vēsturei nozīmīgā vietā. Kā pirmo izraudzījāmies Zaķusalu un Latvijas Televīziju kā vietu, kur norisinājušies interesanti un valsts vēsturē nozīmīgi notikumi barikāžu laikā 1991. gada janvārī. Katru gadu mums ir bijuši ap 25 līdz 30 dalībniekiem gan individuāli, gan komandās pa divi un jau ir izkristalizējušies tādi, kuriem šis pasākums jau ir tradīcija. Pirmajā gadā bija jāstopē uz Mazsalacu, bet pērn divās dienās jānokļūst Liepājā.

Vai pasākumam ir arī sponsori?

Šogad atbalstītāju ir maz. Protams, tā kā pasākums ir bez maksas un galvenais nav balvas, stopētāji par to neskumst,.Pats būtiskākais ir, lai būtu interesanti pavadīts laiks. Pašlaik mūs ar savām čaklajām rokām ir piekrituši atbalstīt kustības „Visu Latvijai!” Jēkabpils jauniešu organizācijas jaunieši, kuri palīdzēs ar dažādām atrakcijām ,spēlēm, arī kontrolpunktu veidošanu savā apkaimē. Ir panākta vienošanās ar mājas saldējuma ražotni Skrīveros SIA „Rozīne” un ar Jelgavas tūrisma informācijas centru, pie kuriem stopētājiem būs jāveic interesanti uzdevumi ceļā uz Jēkabpili. Protams, vislielākais paldies Latvijas Televīzijai un personīgi Edgaram Kotam un Jurim Kokorēvičam, ar kuru gādību mēs šogad varam startēt no Latvijas Televīzijas ēkas.

Kā var pieteikties tie, kuri to vēl nav izdarījuši?

Mājas lapā www.pargajieni.lv ir jāizlasa nolikums, jāizvēlas maršruts un jāsūta pieteikums ar vārdu, uzvārdu, adresi, dzimšanas datiem (piedalīties drīkst tikai pilngadīgas personas), kontaktinformācija uz [email protected] .

Tāpat arī aicināti pieteikties uzņēmumi un citi interesenti, kuri vēlas mūs atbalstīt, vai būtu gatavi, ka pie viņiem kādā no minētājām pilsētām varētu iegriezties stopētāji kāda uzdevuma veikšanai.

Uz tikšanos 13. un 14. augustā stopēšanas maratonā „Piedzīvojumu meklētājs 2011”.

Informācija iegūta no stopēšanas maratona organizētāja Jāņa Zariņa.

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!