Un kas ir Tavās zvaigznēs ierakstīts?

Iegājusi savu lauku mazajā bibliotēkā, kura bērnībā bija mana mīļākā vieta, sapratu, ka lasāmās grāmatas var iedalīt 3 veidos – vampīri (visas vienādas gan pēc izskata, gan satura), biezās romānu grāmatas, uz kurām vienmēr ir attēlota sieviete, parasti blondīne, bet pārējās ir padomju laika grāmatas un, ja vēlētos izlasīt tādu grāmatu, mājas pažobelēs atrastu ne vienu vien.

Manī uzvandīja nelielas dusmas – nav jau brīnums, ka daudziem jauniešiem nepatīk lasīt (par puišiem nemaz nerunājot!), jo nav jau ko. Izlasot no katra žanra pa vienai grāmatai, vairāk arī negribas nevienu ņemt, jo tajās sižets atšķiras tikai ar galveno varoņu vārdiem. Neredzu jēgu lasīt vienu un to pašu atkal un atkal. Tā kā laukos nebija nekā cita ko darīt, pasniedzos pēc biezākās un krāšņākās no atrodamajām grāmatām, kas vēstīja par jautru, optimisma pilnu romantisko komēdiju. Kaut ko uzjautrinošu un iedvesmojošu gribas laikā, kad ārā ir tik auksts un esi palicis bez darba.

Šoreiz par Morīnas Mortellas romānu „Zvaignēs ierakstīts” jeb angliskā versija „Annie’s New Life”, ko 2000. gadā izdevis apgāds ”Kontinents”. Vai esat šādu lasījuši? Grāmata stāsta par 30-gadīgu sievieti, kuras dzīve vienā mirklī sabrūk – neskatoties uz to, ka ir nācies izšķirties no vīra un nesen apglabāti vecāki, viņa uzzina, ka paliek bez pajumtes un vārda. Jaunās sievietes dokumenti ir viltoti un cilvēki, kas viņu uzaudzinājuši, pat nav viņas vecāki. Galvenā varone nolīgst detektīvu un pati dodas savas mātes meklējumos, lai noskaidrotu patiesību, kāpēc ir bijusi negribēta un pamesta. Nedaudz noslēpumu, intrigu, melu un mīlestības. Izlasot pirmās nodaļas, man jau bija skaidrs turpmākais sižets, kas nebija tālu no patiesības.

Nedaudz esmu vīlusies ne tikai par savu šīs grāmatas izvēli, bet arī par tās labajām atsauksmēm, kas īsti nesakrita ar manām domām, bet visticamāk pie vainas ir neprecīzi izvēlētā mērķauditorija, jo grāmata ir domāta sievietēm no 30 un vecākām. Kā Jums šķiet?

Raksta autore: Dinija Veldze

Foto: http://www.fantasticfiction.co.uk/m/maureen-martella/annies-new-life.htm

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!