Uzmanies no krāpniekiem Draugiem.lv lapās!

Mēs kā uzņēmums, kas saviem klientiem piedāvā sociālo tīklu mārketinga un sociālo tīklu profilu (lapu) apkalpošana pakalpojumus nevaram klusēt un nebrīdināt sociālo tīklu lietotājus/uzņēmumus par gadījumiem, kas ir aizdomīgi vai pat krāpnieciski.

Jau labu laiku dažādās mūsu apkalpotās klientu lapās saņemam vienāda veida ziņojumus/piedāvājumus par itkā draugiem.lv lapu apkalpošanu – konkrētāk sekotāju piesaisti. Cipari mainās no dažiem simtiem, līdz tūkstošiem sekotāju dienā/mēnesī/nedēļā. Tomēr ir daži vienojošie fakti. Tiek prasīta drošibas nauda – 5€ un pakalpojuma mēneša maksa esot itkā 10€ vai 15€.

Pats smieklīgākais ir tas, ka viņi bieži apgalvo, ka sākuši jau piesaistīt sekotājus un prasa vai redz izmaiņas, bet realitātē – tie bieži ir viņu viltus profili vai arī tie ir sekotāji, ko esat pats piesaistījis un tādējādi viņi šos sekotājus uzdod par itkā viņu veikumu.

Vēlviens fakts ko man ir teikuši cilvēki, kam ir savas lapas un arī saskārušies ar šiem pašiem cilvēkiem – Tiklīdz tiek uzdoti kaut kādi konkrēti jautājumi / prasīti rezultāti  vai vēl kā savādāk izteiktas šaubas – viņi nozūd.

Piedāvājums vilinošs tomēr – NEUZĶERIETIES!!!

1. Neviena nopietna kompānija, kas piedāvā apkalpot sociālo tīklu profilus uzņēmumiem kā atskaites puntku neņems sekotājus.

– Sekotājus var piesaistīt ļoti daudz un dažādos veidos, tai skaitā arī tādos, kas bojās uzņēmuma reputāciju un prestižu.

2. 10€ vai 15€ eiro mēnesī par lapas apkalpošanu un ka strādās Jums visu dienu – būsim reāli – profesionāļu darba stunda maksā vien jau sākot no 20€. Labi, godīgi, arī mums ir lētākais plāns kas ir zem 100€/mēnesī, bet mēs skaidri definējam kādas būs darbības ko daram. (un tas nav piesaistīsim x sekotājus dienā, bet gan veiksim konkrētas darbības). Zinam arī, ka nopietnākie konkurenti arī neviens nepiedāvā tik smieklīgus ciparus. Ir varianti, kas ir lētāki par mums, ir varianti kuru sāk darbu pat ar vēl lielākiem cipariem.

Atceramies – Profesionāļa darba stunda maksā (Paraksti kontu apkalpošanā tiek iesaistīta dažāda veida speciālisti) + parasti tiek izmantotas dažādas platformas kontu apkalpošanai, kas arī ir ar noteiktu mēnešmaksu + datori, licences un citi izdevumi.

3. Klientu / sekotāju mīlestību nenopirksi par naudu – ir svarīgi saprast, ka ne vienmēr 10 000 sekotāju lapa ir galvenais mērķis, reizēm lapa ar 1 000 sekotājiem būs vērtīgāka nekā lapa ar 10 000 sekotājiem. Kāpēc? Jo ir svarīgi saprast, kas ir Jūsu klients! Ir svarīgi saprast kādi ir Jūsu mērķi.

4. Esiet uzmanīgi ar pieeju nodošanu citiem. NEKĀDĀ GADĪJUMĀ nedodiet savu privāto profilu paroles/lietotāja vārdus. Arī ar uzņēmuma kontu paroles/lietotāju vārdus labāk nedodiet. Draugiem.lv, Facebook.com un Google+ var pielikt papildus administratorus / lietotājus savukārt Twitter kontu var apkalpot piesaistot tam aplikācijas. Sargājiet savu un uzņēmuma virtuālo identitāti, jo nereti krāpnieku mērķis ir iegūt tieši šo informāciju ko tālāk izmantos, lai apkrātptu aizvien jaunus un jaunus cilvēkus.

5. Slēdziet līgumu kurā atrunājiet visus svarīgākos punktus, tai skaitā konfidencialitāti un nospraudiet mērķus ko vēlaties sasniegt!

Kā izvēlēties uzņēmumu, kas apkalpos Jūsu sociālo tīklu profilus / lapas?

1. Pārliecinieties vai tas tiešām ir uzņēmumus, vai tiek izrakstīti rēķini.

Šajā gadījumā tiek teikts, ka firma ir izplatitaji.lv kad pārbaudīju 1. reizi domēna vārds pat nebija reģistrēts :), lursoftā firma neeksistē un vēl citas dīvainības. Smieklīgi, ka pirmajās reizēs pat nemācēja mums atsūtīt normālu rēķinu, dotajā brīdi šie gudrinieki ir progresējuši un ir jau pat iemācījušies izveidot rēķinu un to pat atsūtīt.

2. Pārliecinieties vai persona ar ko komunicējat ir reāla cik sen ir izveidots sociālo tīklu profils. Profesionāls sociālo tīklu eksperts būs soc. tīklos reģistrējies jau vairākus gadus.

Šajā gadījumā šo personu profili tiek regulāri bloķēti no draugiem.lv puses. Personas kas rakstījušas līdz šim un figurējušas sarakstē/rēķinos ir: Rinalds, Niks, Elvis, un vienojošā persona ir: Natālija uz kuras vārda arī esot konts kur jāpārskaita nauda.

3. Vai uzņēmumam ir draugiem.lv lapa. Pavisam vienkārši, kā var apakalpot soc. tīklus, ja pašiem nav soc. tīklu profili? + vai lapa ir apstiprināta – Apstirpināta draugiem.lv uzņēmuma lapa jau ir sava veida drošibas garants un standarts, jo draugiem.lv pārbauda uzņēmuma saistību un es tomēr ticu un ceru, ka krāpniekiem nav tik viegli iegūt apstiprinātas lapas statusu.

Šajā gadījumā viņiem pat bija lapa, bet pateicoties draugiem.lv operatīvai rīcībai lapas ātri vien tiek bloķētas. Konkrēti šeit figurēja lapa: Izplatitaji.lv

Tātad vēlreiz apkopošu galvenās pazīmes kā var atšķirt šos viltus piedāvājuma sniedzējus!!!

1. Personas kas raksta: Rinalds, Niks, Elvis, un vienojošā persona ir: Natālija uz kuras vārda arī esot konts kur jāpārskaita nauda.

2. Viltus uzņēmums ir: Izplatītāji.lv

3. Adrese, kas figurē ir: bauskas.novads islices pagasts lakstigalas dzivoklis 1

4. Konta nr. uz kuru aicina pārskaitīt ir: LV61HABA0551029*****14 (natalijai z*****) p.k 12**73-12*68 (Konta nr. un personas kodu nedaudz aizklāju, lai ievērotu noteikumus par personas datu aizsardzību, tomēr ja kāds ir saskāries ar šiem cilvēkiem domāju publicētā informācija ir pietiekama lai identificētu konkrētās personas)

5. Summa, kas tiek prasīta ir: 10/15€ mēnesī un tiek prasīta drošibas nauda 5€, lai sāktu darbu.

Ja Jums ir vēl kāda informācija par šo krāpnieku grupu lūdzu dodiet ziņu!

Droši varat rakstīt uz mūsu draugiem.lv lapām:

http://www.draugiem.lv/webads/

http://www.draugiem.lv/e-avize/

Apkoposim šo informāciju un publicēsim www.e-avize.lv un citos kanālos, lai informētu par šo nepatīkamo lietu pēc iespējas plašāku cilvēku grupu.

Esiet uzmanīgi un piesardzīgi ar piedāvājumiem, kas tiek izteikti sociālajos tīklos īpaši, ja tie ir nepamatoti lēti!

Raksts tapis sadarbībā ar WebAds.lv

Foto: flickr.com/photos/brianklug/

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!