Zinātnieku naktī notiks jauno zinātnieku cīņas

Šī gada 25. septembrī, kad Latvijā tiks svinēta Zinātnieku nakts, NABAKLAB norisināsies spraigas un radošas jauno zinātnieku un pētnieku cīņas. Ikviens ir aicināts neformālā gaisotnē iepazīt Latvijas Universitātes (LU) jauno zinātnieku pētījumus un atklāt sev zinātnes burvību. No plkst. 18.00 klubā notiks multimediālas gaismas cīņas un jauno pētnieku sacensību „Zinātnieku cīņas klubs” fināls.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par zinātnieku un pētnieku darbību, otro reizi LU tiek organizētas visu zinātnes nozaru (eksakto, humanitāro un sociālo zinātņu) jauno pētnieku sacensības “Zinātnieku cīņas klubs”, kura finālu varēs piedzīvot jau 25. septembrī Zinātnieku naktī, LU radio NABA klubā NABAKLAB. Fināla sākums plkst. 19.00. Sacensību organizētāji jaunajiem zinātniekiem piedāvā izaicinājumu radošā veidā pierādīt savu pētījumu aizraujošos rezultātus. Bet ikvienam pasākuma viesim – saprast, kādēļ zinātne ir nozīmīga mūsu dzīves sastāvdaļa.

Vakara turpinājumā NABAKLAB uzstāsies grupa UMAY. Grupa UMAY ir muzikālā apvienība no Rīgas. Grupas kompozīcijās iespējams dzirdēt ganindie, gan folk nianses, tajā pašā laikā dziesmām skanot pieklusināti un intīmi ar progresiju līdz piesātinātai ģitārmūzikai. Par muzikālo atmosfēru rūpēsies Radio NABA mūzikas instruktors Atis Žagars.

LU Studentu padome šīs jauno pētnieku un zinātnieku sacensības organizē ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni un interesi par zinātniskajiem pētījumiem, vienlaicīgi radot iespēju jaunajiem zinātniekiem un pētniekiem neformālā veidā komunicēt par pētījumu nozīmi.

Pasākums tiek organizēts kā spontāns notikums sabiedrības inteliģences veicināšanai, šogad iekļaujot to Eiropas mēroga festivālā – Zinātnieku nakts. Sacensības organizē LU Studentu padome sadarbībā ar LU, Radio NABA un NABAKLAB.

 

Anete Enikova
Latvijas Universitātes Studentu padome
Padomniece komunikācijas jautājumos

Foto: flickr.com/photos/rdecom

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!