Balss no bērnības- Velta Skurstene

Latviešu aktrise Velta Skurstene- Lāce dzimusi 1930. gadā un šodien svin savu dzimšanas dienu. Varbūt daudziem jauniešiem Veltas Skurstenes vārds šķiet mazpazīstams, bet brīdi, kad tiek sadzirdēta Veltas Skurstenes balss, ieraudzīta bilde vai video sižets, tad ar smaidu sejā viņa tiek atpazīta.

Velta Skurstene no 1956. gada  līdz 1958. gadam strādājusi Valsts Leļļu teātrī. Viņas nozīmīgākā loma bija izrādē „Makss un Morics” un par šo lomu aktrise arī saņēmusi laureāta balvu. Pēc darba Leļļu teātrī aktrise sākusi strādāt Valsts Jaunatnes teātrī, līdz pat 1989. gadam. Tur viņa arī spēlējusi daudzās nozīmīgās un visiem zināmās teātra izrādēs, piemēram, Švarca “Sniega karaliene” (tur tēlojusi Kaju), A. Brigaderes “Sprīdītis” (tur spēlējusi Sprīdīti), A. Tolstoja “Buratīno piedzīvojumi” (Buratīno) un A. Milna “Lācītis Pūks” (Ēzelīša Ī-ā loma). Veltai Skurstenei pašai mājās ir ēzelīšu kolekcija, kas viņai atgādina par šo vienu no mīļākajām lomām.

Bet aktrise nekad nav apstājusies tikai pie teātra izrādēm. Viņa sevi ir parādījusi ar kinofilmās, piemēram, Ē. Lāča un J.Streiča filmā “Kapteiņa Enriko pulkstenis”, kur spēlējusi Skolotāju vai Ē. Lāča filmā “Dāvana vientuļai sievietei” tēlojusi Sietiņieti, kā arī citās. Aktrise savu talantu ir parādījusi arī televīzijā, radio lasījumos un uzvedumos. Varētu daudz un dikti stāstīt par lomām, ko Velta Skurstene ir spēlējusi un darbiem, kuru dēļ viņa mums ir tik pazīstama un mīļa… Bet galvenais, ka ar savu darbu viņa ir panākusi to, ka, dzirdot viņas balsi, mēs zinām, kas viņa ir un kāda viņa ir bijusi savās lomās. Daudziem Latvijas iedzīvotājiem sejā parādās smaids un pārņem silta un mājīga sajūta, klausoties Veltas Skurstenes balsī.

 

Foto: Ekrānšāviņš

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!