Happy B-day, Annie

Šodien, 25. decembrī, skotu izcelsmes dziedātāja un dziesmu autore Enija Lenoksa (Annie Lennox) svin 57. jubileju. Viņa ir spilgta personība mūzikas pasaulē, taču ir aktīva arī politikā un labdarībā. Par to Lielbritānijas karaliene Elizabete II ir apbalvojusi dziedātāju ar ordeni.

Savas muzikālās gaitas Enija uzsāka jau agrā vecumā- 7 gados , par spīti ģimenes finansiālajam stāvoklim, viņa sāka apmeklēt klavierspēles nodarbības. 1975. gadā kopā ar Dave Stewart un Peet Coombes tika dibināta grupa ”The Catch”. Tiesa gan, ar šādu nosaukumu grupa izdeva tikai vienu singlu, proti Borderline/Black Blood. Drīz muzikanti pārtapa par ”The Tourists”, un ierakstīja 3 albumus. Grupa guva panākumus ar tādām dziesmām, kā So Good to Be Back Home Again un kaverversiju Dusty Springfield dziesmai I Only Wanna Be With You.

Pēc grupas ”The Tourists” izjukšanas, Enija kopā ar Deivu Stjuartu nodibināja duetu ”Eurythmics”, ar kuru guva lieliskus panākumus visā pasaulē. Abus grupas biedrus grupas The Tourists darbības laikā vienoja arī romantiskas attiecības. Ļoti veiksmīgs ir muzikālās apvienības otrais albums Sweet Dreams (Are Made of This), kas tika izdots 1983. gadā. Dziesma ar tādu pašu nosaukumu kļuva par pasaules hitu. Bet arī grupa ”Eurythmics” izjuka 1990. gadā, un Enija debitēja ar soloalbumu Diva. Kā solomākslinice, viņa ir izdevusi 5 albumus. Deviņdesmito gadu beigās ”Eurythmics” atkal apvienojās, lai ierakstītu 9. albumu un 2005. gadā izdotu singlu I’ve Got a Life.

Sava vokāla un spilgtā tēla dēļ Enija Lenoksa ir kļuvusi par popkultūras ikonu un atzīta par vienu no visu laiku veiksmīgākajiem mūzikas izpildītājiem, kas pārdevusi vairāk nekā 80 miljonus ierakstu.

 

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!