Jubilārs: Jānis Kaijaks

Komponists un pedagogs Jānis Kaijaks dzimis 1931. gada 20. decembrī Rīgā. J. Mediņa mūzikas vidusskolā viņš ir apguvis kordiriģēšanas specialitāti un Latvijas Valsts konservatorijā pie Valentīna Utkina- kompozīcijas mākslu.Rīgas Operetes teātrī viņš strādājis par diriģentu, māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu.

Jānis Kaijaks nav darbojies tikai Latvijā vien- panākumui ir gūti arī ‘ārpasaulē’. Viņš ir bijis Altajas apgabala simfoniskā orķestra galvenais diriģents, kā arī Novosibirskas operetes teātra galvenais diriģents.

 

Jāņa Kaijaka profesionālā darbība nav izpaudusies tikai diriģēšanā, kopmonēšanā vai režisēšanā. Viņš ir mācījis arī dziedāšanas prasmi dažādās Rīgas skolās, Jelgavas mūzikas skolā, un bijis arī pedagogs Latvijas Valsts konservatorijā. Tur vēlāk kļuva arī par docentu simfoniskā orķestra diriģēšanas klasē (kopš 1974. gada) un, sākot no 1991. gada, docenta gods arī RPIVA.

Jāatzīst, ka Jāņa Kaijaka daiļrade pēdējo gadu laikā nešķiet tik cildināta kā pienāktos- tikai daži entuziasti piemin šo personību. Derētu padomāt par to, kā atgādināt visai Latvijai par cilvēku,  kurš tās mūzikas kultūrai devis tik lielu un būtisku ieguldījumu. Sveicieni Jānim Kaijakam jubilejā!

Foto: flickr.com/photos/lindzgraham/

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!