Kā saka Adriano: Ciao!

Adriāno Čeletāno (Adriano Celentano) ir daudzpusīga personība. Pirmkārt, itālietis. Tad – estrādes dziedātājs un komponists, režisors un televīzijas raidījumu vadītājs, kas dzimis 1938. gada 6. janvārī.

Viņa dzimtā pilsēta ir Milāna, precīzāk, Gluck iela nr 14.  Par to arī ir viņa sarakstītā dziesma Il ragazzo della via Gluck jeb ‘Puisis no Gluck ielas’.  Viņš ir viens no veiksmīgākajiem itāļu dziedātājiem, kam ir izdevies pārdot vairākus miljonus ierakstu. Interese par mūziku viņam radās 19 gadu vecumā. Adriāno iedvesmoja galvenokārt Elvis Preslijs. Viņš ļoti interesējās tieši par rokenrolu, kā rezultātā tapa grupa Rock Boys. Jau 1957. gadā viņš ar savu grupu piedalījās pirmajā itāliešu rokenrola festivālā un tur slavu guva dziesma Ciao ti dirō.

2004. gadā iznāca albums C’è sempre un motivo, kuram vēl pirms iznākšanas tika veikti 500 tūkstoši speciālpasūtījumi. Tas apliecināja to, ka mākslinieks joprojām ir iecienīts mūziķis. Tāpat arī 2007. gadā iznākušais jau pēc kārtas 40 albūms Dormi amore, la situazione non è buona, kas jau pirmajos divos mēnešos ieguva četrus platīna diskus. Par vienu lielāks ir viņa filmēšanās ‘repertuārs’ – Adriano ir filmējies 41 filmā. Pirmā loma bija Ragazzi del Juke-Box, un pirmā viņa režisētā filma – Super rapina a Milano, kurā pats arī spelāja galveno lomu.

Viņš nav brīvs vīrietis. Adriano sieva ir Claudia Mori, ar kuru iepazinās filmas Uno strano tipo uzņemšanas laukumā.

Foto: publicitātes

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!