Neglītuma un skaistuma eksperts

Umberto Eko ir ievērojams itāliešu rakstnieks, filozofs, viduslaiku  kultūras un semiotikas  speciālists, kas dzimis 1932. gada 5. janvārī. Viņa tēvs, viens no 13 bērniem savā ģimenē, ļoti vēlējās, lai viņa dēls Umberto iegūtu juridisko izglītību, studētu tieslietas. Bet Umberto izdarīja savu izvēli un iestājās Turīnas universitātē, lai studētu viduslaiku filosofiju un literatūru. 1954.gadā viņš to pabeidza un ieguva doktora grādu par  Akvīnas Toma filozofijas pētījumiem.

1954. gadā Eko strādāja Itālijas televīzijā par kultūras programmu redaktoru. Darbs televīzijā viņam ļāva iepazīties ar masu kultūras un nopietnās kultūras dažbrīd ļoti paradoksālajam attiecībām un izprast, ko no nopietnas kultūras gaida klausītāji, skatītāji.

Par viņa populārākajiem darbiem tiek uzskatīti romāni ”Rozes vārds” un ”Fuko svārsts”, tāpat arī nesen izdotie darbi ”Skaistuma vēsture” un ”Neglītuma vēsture”. Studentiem īpaši labs palīgs būs arī viņa sarakstītā grāmata ”Kā uzrakstīt diplomdarbu”…

Umberto Eko daiļrade ir itāļu un angļu valodā. 1994. gadā iznākusī ”Iepriekšējās dienas sala” ir visgrūtāk tulkojamais Eko romāns, jo tas sarakstīts baroka laikmeta itāļu valodā un tekstā ‘iekausēti’ neskaitāmi 17. gadsimta domātāju un rakstnieku citāti.

Rakstinieka savdabīgie darbi rada interesi lasīt nākamo un nākamo darbu. Runā, ka tieši datori būs iemesls literatūras pazušanai un iznīkšanai, bet Umberto Eko uzskata, ka datorlaikmeta tehnoloģijas nevis nogalēs literatūru, bet gan atbrīvos to no informācijas saglabāšanas un tālāk nodošanas funkcijām, kurām līdz šim literatūrā piešķirta pārmēru pārspīlēta loma.

Attēlā: 12. gadsimta cietoksnis

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!