Romantiskais nazis Tils Lindemans

Tils Lindemans (1963) ir grupas Rammstein vokālists un gandrīz visu grupas dziesmu tekstu autors – dzejnieks. 4. janvāris ir viņa dzimšanas diena.

Savu bērnību mūziķis pavadījis Vendišas-Rambovas ciemā, netālu no Ševerinas Vācijas Ziemeļaustrumos. Tilam ar tēvu Verneru Lindermanu, rakstnieku, bija ļoti sarežģītas attiecības. Tēvs savā grāmatā ”Maiks Oldfīlds šūpuļkrēslā” (Mike Oldfield im Schaukelstuhl) aprakstījis pat kādu konfliktu ar savu dēlu Tilu. Pēc tam, kad mūziķa tēvs nomira un tika apglabāts Cikhūzenes kapos, Tils tēva kapu neesot apmeklējis.

Tils ir izdevis savu dzejoļu krājumu ar nosaukumu Messer, tulkojumā no vācu valodas – nazis. Taču Tils ir arī fiziski aktīva personība – Viņš ir nodarbojies ar sportu, peldēšanu. 10 gadu vecumā viņš iestājās sporta skolā, kas trenēja Vācijas Demokrātiskās Republikas sportistus. To viņš pabiedza ar izcilību un iekļuva VDR izlases sastāvā Eiropas junioru peldēšanas čempionātā. Tomēr 1980. gadā viņam neizdevās piedalīties olimpiādē Maskavā, muskuļu traumas un citu iemeslu dēļ.

Pēc kāda laika Tila draugs piedāvāja viņam kopīgi izveidot mūzikas grupu. Tils bija ļoti pārsteigts par to, jo nebija pamanījis sevī nekādas vokālās dotības, taču viņa draugs pārliecināja par pretējo. Viņš iedrošināja Tilu piekrist piedāvājumam, kā rezultātā, protams, pasaulei tagad ir par vienu satriecošu balsi vairāk.

Lai arī Rammstein izpilda dziesmas pārsvarā vācu valodā, tas netraucē, lai pasaule viņos ieklausītos un dziedātu līdzi grupas dziesmām.  Grupas vokālists atstāj skarba cilvēka iespaidu, tomēr pats viņš par sevi saka: ”Es patiesībā esmu kā liels bērns — neaudzināts, bet nevainīgs. Ļaudis domā, ka esmu vienmēr stiprs, pilns ar pulveri. Tā tas nav. Esmu jutīgs un viegli ievainojams, bet mīlā – romantisks un kaislīgs…”

Foto: flickr.com/photos/hlif_asgrimsdottir

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!