Semjuela Lī Džeksona diena

Aktieris un kinoproducents Semjuels Lī Džeksons (Samuel Leroy Jackson) dzimis 1948. gada 21. decembrī. Džeksons sākotnēji specializējies jūras bioloģijas koledžā, pirms pārgāja uz arhitektūru, bet kā aktieris debitējis 1972. gada filmā Together for Days.

Karjeras sākumā Džeksons cieta no alkaholisma un narkotiku atkarības. Pēc pēdējās pārdozēšanas Semjuela Džeksona ģimene ievietoja aktieri Ņujorkas rehabilitācijas klīnikā. Pēc rehabilitācijas kursa iziešanas, aktieris ieguva kokaīna atkarīgā lomu filmā Jungel Fever. Pats Džeksons teicis, ka izvēlas lomas pēc tā, lai pēc tam būtu interesanti skatīties un filmai ir savs iekšējais stāsts, kas skatītājus tajā ierauj. Lomās viņš vēlas darīt to, ko ir vēlējies paveikt bērnībā, bet nav varējis to izdarīt.Semjuels L. Džeksons nav filmējies tikai kinofilmās.

Viņš ir parādījies ar televīzijas šovos, video spēlēs, mūzikas video un arī ir ierunājis audiogrāmatas un multiplikācijas filmas. Tam visam vēl klāt, viņš prot spēlēt arī mežragu un trompeti.

Aktieris ir precējies ar Tanju Ričardsoni, ar kuru iepazinās, apmeklējot koledžu. 2009. gadā pāris izveidoja labdarības organizāciju, kas atbalsta izglītību.

Foto: flickr.com/photos/uber-tuber/

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!