Skuvekļa pirmssākumi

Gilette. Brends, kas neprasa paskaidrojumus. Bet vai tu jau zināji, ka patiesībā tas ir uzvārds? 1855. gada 5. janvārī piedzima vīrs vārdā Kings Kemps Džilets (King Camp Gilette), amerikāņu uzņēmējs un izgudrotājs, viens no žiletes radītājiem.

Vairāki izgudrotāji pirms viņa bija nākuši klajā ar žiletes modeļiem, daži pat patentējuši savus izgudrojumus, tomēr neviens no tiem neguva popularitāti. Džilets, savukārt, mācījās no viņu kļūdām, kā rezultātā tapa mūsdienās lietojamais žiletes modelis. Ar savu izgudrojumu viņš atviegloja ASV armijas karavīru ikdienu, jo tika nolemts iekļaut žileti karavīru izdzīvošanas komplektā. Sākotnēji gan žiletēm bija īss mūžs – tās ātri vien sarūsēja, ja netika kārtīgi nosusinātas, bet tad ražosanā sāka izmantot nerūsējošo metālu, kas ļāva pašam būt par savu bārddzini tik ilgi, ‘kamēr apnīk’.

Džilets bija ambicioza personība, sapņoja par vienotas pasaules modeli utopiska sociālisma garā. Viņš pat sarakstījis vairākus literārus darbus par šo tēmu. Tomēr no pasaules viņš aizgāja gandrīz pilnīgā nabadzībā, visu nopelnīto un ieguldīto naudu pazaudējot ASV Lielās depresijas laikā. Bet viņa uzvārds gan ir ieguvis labi ‘asu’ popularitāti, kas izgriezusi ceļu sev līdz pat mūsdienām, pelnīti, protams.

1901. gadā Džilets tālredzīgi nodibināja uzņēmumu, kas ražoja žiletes un skuvekļus masveidā, pārdošanai plašākai publikai. Vēlāk uz šī uzņēmuma bāzes tiek dibināts The Gillete Company, kas joprojām ir pasaulē populārākais un atpazīstamākais skūšanās piederumu ražotājs. Šobrīd tas darbojas zem Procter & Gamble korporācijas, bet savu brendu tur augstā līmenī.

Foto: flickr.com/photos/mjtmail/

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!