Trakie brīnumbērni: The Prodigy

Vai tu zini, kāpēc šī diena ir īpaša grupas The Prodigy vēsturē? 1997. gadā MTV kanāls pirmo reizi prezentē The Prodigy kontroversiālās dziesmas Smack My Bitch Up videoklipu.

The Prodigy ir britu elektroniskās mūzikas grupa, kuru 1990.gadā dibinājis Laiems Hovlets. No rašanās brīža līdz mūsdienām grupa ir guvusi ļoti lielu popularitāti visā pasaulē- tā ir pārdevusi vairāk kā 16 miljonus ierakstu. Arī pie mums Latvijā Arēna Rīga 2009.gadā varēja gūt lieliskus iespaidus no grupas uzstāšanās.

Savulaik dziesmas Smack My Bitch Up  videoklipu aizliedza raidīt televīzijā. Bet fani pieprasīja, lai to demonstrē MTV- kā nekā, tas ir mūzikas kanāls. Daļai sabiedrības dziesmas video klipu  uztvēra kā vardarbību motivējošu, konkrēti propogandējot tieši vardarbību pret sievietēm. Tomēr, aizliegtie augļi reizēm liekas tie gardākie- un fani panāca, ka 1997.gadā MTV pārraidīja Smack My Bitch Up videoklipu, lai gan, protams, tikai vēlos vakaros. Videoklips skatītājus ļoti piesaistīja un tas ieguva pirmo vietu MTV kā ”most controversial” jeb ”vispretrunīgākais” video. Tas arī tika nominēts MTV Video Music Awards balvai kā Labākais deju mūzikas video, šo balvu arī iegūstot.

Foto: flickr.com/photos/clickedbybradders

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!