Volta Disneja nemirstīgais tēls- Mikijs

Šķiet, ka leģendāri un talantīgi cilvēki, kas savas dzīves laikā ir radījuši ko nozīmīgu, ir nemirstīgi. Pat tad, ja mēs zinām, ka šis cilvēks ir aizsaulē, viņa tēli,  filmas, celtnes- viss radītais turpina dzīvot. Tā, nu, ir sanācis arī šajā gadījumā. 1966. gada 15. decembrī aizsaulē aizgāja viens no talantīgākajiem cilvēkiem animētā kino vēsturē- Volts Disnejs.  Viņš ir radījis tēlus, kuri ir pārdzīvojuši savu veidotāju, no kuriem pats pirmais bija Mikijpele.

Cilvēkveidīgais pelēns tika radīts 1928. gadā Volta Disneja studijā. Tā tēvi radītāji bija animators Ubs Iverks un pats Volts Disnejs. Ja Iverks radīja Mikiju tehniski, tad Disnejs bija tas, kurš piešķīra pelēnam dvēseli un arī ierunāja Mikija balsi. No tā brīža melnais pelēns sarkanajās biksēs ar divām pogām, apāvis dzeltenas kurpītes, kļuva par visas Disneja studijas simbolu.

Turpmāk, pārveidots un uzlabots, tas pārdzīvojis dažādus laikus un joprojām ir iemīļots varonis bērnu vidū. Mikija vārdā tika nosaukts pat kāds ASV populārs šovs, kuru vadīja tagad jau populāri skatuves mākslinieki, tādi kā Britnija Spīrsa, Džastins Timberleiks un Kristīne Agilera, tolaik vēl pusaudži. Mikijpele ir arī komiksu, grāmatu, mākslas filmu, dizaina elementu un reklāmu seja. Tai pat ir pašai sava zvaigzne Holivudas zvaigžņu alejā, un tas ir pelnīti. Kad Volts Disnejs atklāja slaveno Disnejlendu, viņš savā uzrunā teica: ”Es tikai ceru, ka mēs vienmēr atcerēsimies vienu lietu- to, ka tas viss aizsākās ar peli.” Ar šiem vārdiem Disnejs uzsver ne tikai to, kādu popularitāti un ienākumus pelēns ir nodrošinājis saviem radītājiem, bet arī to, ka visas grandiozās lietas ir sākušās ar kaut ko pavisam maziņu. Tā arī mazā pele izveidoja veselu Disneja impēriju. Pats Volts Disnejs būtu ļoti priecīgs, zinot, ka Mikijpele joprojām ir iemīļota un turpina priecēt gan mazos, gan lielos multfilmu skatītājus.

Foto: flickr.com/photos/[email protected]/

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!