Žannas d’Arkas pēdējās dienas

Šobrīd pasaulē valda dumpinieciska, gandrīz revolucionāra atmosfēra. Tāda ir valdījusi arī citos laikos, un daudzu bezbailīgu cilvēku vārdi mums šodien par to atgādina. Piemēram, Žanna d’Arka jeb Orleānas jaunava – leģendāra personība, kas mainījusi Eiropas vēstures gaitu.

Šī meitene, kā vēsta leģenda, saņēmusi zīmi no Dieva par to, kāda ir viņas sūtība. Uzdevums bija nopietns – vest franču armiju pret angļiem un atbrīvot savu zemi. 1431. gada 3. janvārī Žanna d’Arka tiek nodota bīskapam Pjēram Košonam, kas ar Inkvizīcijas tiesas palīdzību lēma par meitenes sadedzināšanu uz sārta. Tā Francijas nacionālā varone, kas deviņu dienu laikā atbrīvoja Orleānas pilsētu no aplenkuma un vadīja veselu armiju nozīmīgās kaujās, aizstāvot savu valsti, tika notiesāta uz nāvi. Žannu tika sagūstīta kaujas laikā, un neviens nepieteicās, lai samaksātu izpirkuma naudu… Meitene mira mocekļa nāvē, jo tika apsūdzēta par to, ka viņa ģērbj vīriešu drēbes un nēsā pārāk īsu matu griezumu un, līdz ar to, zaimo baznīcu.

Tikai pēc daudziem gadiem, jau 20. gadsimtā, Žanna d’Arka tika iecelta par katoļu baznīcas svēto. Mūsdienās bieži tiek uzdots jautājums par to, vai viņas stāsts ir mīts vai patiesība, bet tas lai paliek vēsturnieku ziņā. Lai arī kā, tas nenoliedzami ir viens no iedvesmojošākajiem stāstiem par patiesu ticību un pārliecību par savām spējām.

Foto: flickr.com/photos/[email protected]/

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!