“Žokļu” tētim jubileja

Viens no atpazīstamākajiem režisoriem un producentiem pasaulē šodien svin savu dzimšanas dienu. Stīvens Spīlbergs- spēcīgs vārds, spēcīga personība un nerimstoša fantāzija.

Stīvens Spīlbergs (Steven Spielberg) ir dzimis 1946. gadā, ASV. Mācījies Kalifornijas universitātē, bet, to nepabeidzis,  sācis sevi pierādīt izklaides industrijā. Pasaules slavu viņam atnesa grāvējs ”Žokļi” (Jaws), un līdz tam viņš bija uzņēmis vairākas filmas par II Pasaules karu, vesternus un filmas par citplanētiešiem . Sekoja vairākas filmas, kas bija plaši pazīstamas pasaulē Spīlbergam raksturīgajiem specefektiem, piemēram, 1982. gadā uzņemtā ”Citplanētietis” (The Extra – Terrestrial). Pats viņš atzīst, ka ar režisēšanu ir gatavs nodarboties septiņas dienas nedēļā- tik ļoti viņam patīk šis darbs, tomēr tieši kā producents viņš ir darbojies tādos kases grāvējos, kā ”Juras laikmeta parks” (Jurassic Park), ”Kaspers” (Casper), ”Vīri melnā” (Man in Black), ”Zorro maska” (The Mask of Zorro), ”Šreks” (Shrek) u.c. Viņa filmas ir krāsainas, aizraujošas, piedzīvojumiem bagātas, emocijām un iespaidīgiem skatiem pārpildītas. Tās ir īpašas arī ar to, ka ir piemērotas un patīk, gan pieaugušajiem, gan bērniem. Šķiet, viņš perfekti jūt, kas patiks visai publikai, neatkarīgi no vecuma.

Saistībā ar Stīvena privāto dzīvi, ir divas interesantas nianses. Viņam ir 7 bērni, divi no tiem ir adoptēti, un pieci ir no viņa divām laulībām. Ģimene ir ļoti liela, un arī mīlestības pilna, jo tētis strādā tikai darba dienās, brīvdienās atdodoties bērniem. Kā izrādās, viņam ir arī populāri krustbērni- viņš ir aktrišu Drū Berimoras un Gvinetas Paltrovas krusttēvs. Šķiet, Stīvens Spīlbergs patiešām mīl cilvēkus- savu publiku, savus aktierus, savus tuvos un, iespējams, tieši tādēļ viņa filmas ‘aizķer’ gandrīz ikvienu, kas tās ir redzējis.

Foto: flickr.com/photos/x_trish

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!