Kāda ir mūsu dzīves jēga 6. daļa

Izejot šim atskatam cauri, nu nekādi nevar saprast savas dzīves jēgu. Varbūt tas, ak vienmēr spēju palīdzēt citiem – vai nu ar padomu, vai ar atbalstu, šad tad arī fiziski. Varbūt tur ir tā jēga? Te nu nāk atmiņā kāds interneta vidē atrasts teiciens, kas man kaut kā pielipa uzreiz, kad to izlasīju, it kā tas būtu par mani: vissmagāk esot tad, kad salūzt cilvēks, kurš vienmēr spējis visus mierināt. Pagaidām palīdzēšana citiem izskatās pēc vienīgās jēgas pasaulei no manis. Lai gan – ir arī cilvēki, kuriem nesu tikai nelaimi, un reizēm šķiet, ka tādu ir vairāk kā pirmo. Neticu, ka es būtu radīta tikai konveijera funkcijai, jo tad jau tas sen būtu sācis piepildīties. Varbūt esmu kā apkārtējiem pozitīvais tēls, tāds, kas iemieso prieku. Jo es patiesi smaidu pat tad, kad man pašai ir slikti. Jā, reizēm gadās tā, ka smaidu, lai noslēptu patiesību, taču biežāk es vienkārši spēju būt dzīvespriecīga pat kamēr neiet spīdoši. Jo man taču esmu es pati, un mēs lieliski tiekam galā ar visu – vai nu atrisinām, vai nu pārdzīvojam. Vai varbūt mana sūtība ir sastādīt velnam konkurenci un sabojāt dzīvi pēc iespējas vairāk pretējā dzimuma pārstāvjiem? Arī pēc tā varētu sākt izskatīties.

Lai vai kā, es turpināšu meklēt to, kas ir man. Un lai kā es necīnītos pret savu otro rakstura pusi, es tāpat arī cerēšu reiz atrast, ar ko dalīties šajā mērķī, tā izpildīšanas priekā un visā pārējā dzīvē vismaz uz ilgāku laiku, ja ne visu dzīvi. Par pēdējo gan šaubos jebkurā variantā, ka uz visu dzīvi… Mana būtība nepanes kādu, kas man traucē augt, kas mani bremzē, kavē, kaut ko neļauj kāda mērķa vārdā. Un šaubos vai kāds pieļaus iespēju būt ar ko tik potenciāli patstāvīgu vismaz kādu ievērojamu laika posmu. Un, ja šādi reti cilvēki uzrodas, arī tos man atņem dzīve, par ko jau viens pierādījums bija pirms gada.

Iesaku katram paskatīties uz to, kas viņš varētu būt uz šīs pasaules, jo nav nekā drausmīgāka par to, ka vecumdienās ir jāstāsta par to, cik bezjēdzīgi aizritējusi dzīve, cik daudz nav paspēts un kas ir darīts lieki. Un tiem, kas cītīgi visu lasīja – atrodiet šeit kļūdas un nepieļaujiet tās savā dzīvē.

«Mēs nekad nebūsim ar tiem, kurus mīlam» [Vintaž]

«Nevajag baidīties no nāves, bet gan no bezjēdzīgi izniekotas dzīves.»

«Tā kā bija agrāk – nekad vairs nebūs. Būs vai nu sliktāk vai – labāk.»

«Mūsu lielākā kļūda ir tā, ka mēs pārāk ilgi mēģinām saglabāt to, kā jau sen nav.»

«Dzīvē ir jāsēž pie stūres, nevis uz aizmugurējā sēdekļa.»

 

Iveta Kramiņa

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!