Starpnieks

Ja vien tā nav novecojusi informācija, tad varu teikt, ka pasaulē esot 7 miljardi iedzīvotāju. Kaut kā mums visiem uz šīs planētas jādzīvo un jāsadzīvo, tāpēc mums veidojas savstarpējās attiecības. Neatkarīgi no tā, vai tās ir naidīgas, vai mīļas vai kādu konkurējošas, tās ir saucamas par attiecībām. Visbiežāk visi procesi, kas notiek cilvēku starpā, notiek tieši. Bet gadās diezgan bieži, ka tie izmantoti dažādi starpnieki.

          Šķiet, ka vismazāk cilvēkiem patīk tie starpnieki, kuri uzņemas starpnieka lomu biznesā. Piemēram, darbībās ar nekustamo īpašumu. Visiem ir skaidrs, ka bez šādiem cilvēkiem varētu iztikt un darījums notiktu arī tad, ja nebūtu starpnieka, bet diemžēl tagad ir diezgan sarežģīti atrast labu īpašumu, kas nonācis tirgū, un kuram nebūtu saistība ar starpniekiem. Sevišķi izplatīti tas ir pilsētās. Šie cilvēki parasti izdara to, ko varētu izdarīt arī pircējs vai pārdevējs pats, ja vien pacenstos vairāk, lai darījums notiktu un abas puses būtu apmierinātas. Pēc tam par šādu darbību starpnieks saņem diezgan ievērojamu naudas atlīdzību tādēļ, ka ir virzījis uz priekšu notikumus, lai īpašums tiktu pie jauna saimnieka vai lietotāja.

          Šādi starpnieki ir vērojami darbībā arī citās biznesa un tirgus jomās, bet loma tiem ir viena – parūpēties par to, lai notikumi ātrāk virzītos uz priekšu, lai abām pusēm nebūtu iebildumu par savstarpējiem noteikumiem un lai beigās būtu noslēgts darījums. Šim cilvēkam ir vajadzīgas zināšanas par juridiskām un praktiskām lietām, kuras reizēm nepiemīt abiem darījuma slēdzējiem. Savu laiku viņš arī iegulda diezgan daudz, lai visiem būtu labi, un par to visu kopumā starpnieks saņem atlīdzību.

          Ir starpnieki, kas par tādiem nav nosaukti. Un tādu ir daudz vairāk kā profesionālo starpnieku. Tādi var atrasties ģimenē, draugu lokā, kolektīvā, paziņu vai pat ienaidnieku starpā. Šie cilvēki bieži pat nejūt, ka viņi strādā kā starpnieki starp diviem citiem cilvēkiem. Abi, tā vietā, lai savas savstarpējās darīšanas un reizēm pat attiecības kārtotu savā starpā, tīši vai netīši izvēlas vienu cilvēku, kas pazīst viņus abus un caur šo kārto vajadzīgās lietas.

          Neapzinātais starpnieks visvairāk nogurst no tā, ka atrodas starp diviem savstarpējiem ienaidniekiem. Katrs no savas puses „spiež” uz starpnieku. Kamēr katram no tiem ir tikai savas negatīvās emocijas pret otru pusi, tikmēr starpniekam ir jāuzklausa negatīvais no abām pusēm un jācenšas labot situācija. Kāpēc jācenšas labot? Varētu arī ļaut, lai šie divi turpina „kasīties” savā starpā, bet tas ar laiku kļūst starpniekam neizturams, jo tieši pa vidu ir abu kopējais naids, kurš tiek starpniekam un tur savienojas. Tādēļ šādam ienaidnieku starpniekam nevar būt labāka vēsts kā tas, ka abas puses ir nomierinājušās vai pat salabušas. Tad beidzot ir miers un klusums.

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!