Šodien Daugavā ielaidīs ap 39 000 vimbu mazuļu

Trešdien, 30.septembrī,  plkst.13 Zaķusalā zem Salu tilta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar Mājokļu un vides departamenta speciālistiem papildinās zivju resursus Daugavā, ielaižot ūdenī ap 39 000 vimbu mazuļu.

Zivju mazuļu iegādi un ielaišanu, kas izmaksā 4719 eiro, Mājokļu un vides departaments finansē no līdzekļiem, kas iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē.

Vimbu mazuļus piegādās Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR”. Mazuļi ir audzēti z/i “Bior” zivju audzētavas “Tome” filiālē z/a “Dole”.

Vimbas, kas tiks ielaistas Daugavā, pieder pie karpu dzimtas. To ķermenis ir samērā slaids, no sāniem nedaudz saplacināts, mugura – zilganpelēka, sāni un vēders – sudrabains. Zivis uzturas baros. Pieaugušie īpatņi dzīvo jūrā, bet nārstot dodas uz upēm. Daļa ienāk upju lejtecēs jau rudenī un tur pārziemo, citas – pavasarī. Pēc nārsta atgriežas jūrā. Vairums mazuļu uzturas upēs vienu gadu, bet daļa – divus gadus. Latvijā vimbas sastopamas Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastēs, jūrā tieši ietekošās upēs un to pietekās, kā arī piejūras ezeros.

Rīgas pašvaldība 16.septembrī ar Zemkopības ministrijas Zivju fonda atbalstu ielaida ap 40 000 vimbu arī Buļļupē.

Zivju mazuļu ielaišanas pasākumā aicinām piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kurus līdz plkst.12.45 pie Rātsnama, RTU pusē, gaidīs mikroautobuss.

Informāciju sagatavoja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons

 

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!