Lāpu pārgājiens “Baloži” 2. martā

balozu varde

Turpinot tradīciju Pargajieni.lv rīko jau otro lāpu pārgājienu. Šoreiz iepazīsim Baložu pilsētu un tās apkārtni.
Tiksimies ap 17:40 23. autobusa pieturā “Pagrieziens uz Baložiem”.
Kamēr vēl nebūs satumsis, apskatīsim Titurgā esošās piemiņas vietas – pieminekli barikāžu upurim Robertam Mūrniekam, pilsētas pirmajam goda pilsonim Oļģertam Kūkumam un Baložu pilsētas strūklaku (ziemā, protams, nedarbojas). Pēc tam pa gājēju un veloceliņu dosimies uz Baložu pilsētas vēsturisko daļu – “kūdras racēju pilsētiņu”, kur varēsim redzēt 50. un 60. gadiem raksturīgo apbūvi. Mazliet uzzināsim par pilsētas vēsturi un to, kā Latvijā pirms vairāk kā 60 gadiem attīstījās dažādas industriālās pilsētiņas kūdras purvu tuvumā. Pēc tam dosimies apkārt Titurgas ezeram pa 2012. gadā iekārtoto dabas taku. Noslēgumā dosimies prom no pilsētas pa padomju laikiem raksturīgu tehnikas pieminekli – šaursliežu dzelzceļu.
Ap 22:00 finišēsim dzelzceļa līnijas Jelgava – Rīga stacijā Tīraine.
Arī šoreiz aicinām visus ņemt līdzi lāpas un lukturīšus. Ja Jūs gribat piedalīties ar organizatoru lāpām, tad par to paziņojiet pieteikšanās laikā. Viena uzpildīta lāpa Jums izmaksās tikai Ls 1.
Līdz jāņem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi – daļa no maršruta paredzēta cauri mežam, kur būs sasnidzis. Tiem, kuri būs izsalkuši vai izslāpuši pārgājiena laikā, līdzi jāņem arī sviestmaizes un silta tēja termosā.

Dalības maksa:
Ls 3, ja piedalīsies individuāli
Ls 2, ja ieradīsieties vismaz divatā
Ls 1 – Rīgas pilsētas un Ķekavas novada vispārizglītojošo iestāžu audzēkņiem
Pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas pieaugušo pavadībā.
Pieteikšanās līdz 2. marta plkst. 15:00 pa tālruni 26980327 vai e-pastu [email protected] .

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!