Padomi mierīgākai ikdienai

Foto: schibi234

Foto: schibi234


Katram mājokļa saimniekam gribētos, lai ikdiena būtu mierīga un bez raizēm, bet realitātē tā diemžēl nenotiek. Mājoklis, tās ir papildus rūpes un darbi, dažādas likstas un remonti, kas reizēm sagādā diezgan lielas galvassāpes.

Vai ir iespējama mierīga ikdiena, ja Tev pieder māja?

Homeserviss saimnieka atbilde: Jā, tas ir iespējams!

Mājokļa uzturēšana neaprobežojas ar remontu vien. Bieži mēs neaizdomājamies, bet daži darbi, ja tos veic regulāri, var novērst dažādas sadzīves ķibeles un liekus remontdarbus. Visbiežāk mājās plīst sadzīves iekārtas un santehnika, lai gan tieši par šīm lietām ir visvienkāršāk parūpētiesLūk, neliels saraksts, kurā ietverti padomi un darbiņi, kas katram saimniekam būtu jādara regulāri, lai uzturētu māju kārtībā un izvairītos no liekām ķibelēm.

1. Kanalizācijas sistēmas profilakse.

Izlietņu un sanmezglu cauruļu apkopibūtu ieteicams veikt reizi mēnesī, lai atbrīvotu caurules no dažādiem gružiem un nosēdumiem, kas uzkrājušies tajās. Ir dažādi veidi kā to darīt, bet visērtāk ir lietot cauruļu tīrīšanas līdzekļus, kas pieejami ikvienā saimniecības preču veikalā. Veicot šo mazo, bet svarīgo darbu, Jūs pasargāsiet savu mājokli no sekām, ko rada aizdambējusies kanalizācijas sistēma.

2. Ūdenssistēmas apkope.

Ieteicams uzstādīt ūdens attīrīšanas iekārtas, kuras gan uzlabo ūdens kvalitāti, gan samazina cauruļu apkaļķošanos, aizsērēšanu un bojājumus. Ūdens attīrīšanas iekārtas vairāk domātas privātmājām, jo aizņem vairāk vietas, bet dzīvokļos iesakām uzstādīt ūdens attīrīšanas filtrus pie ūdensskaitītājiem vai ienākošā ūdensvada.

3. Tvaika nosūcēja filtru tīrīšana.

Lai apkoptu tvaika nosūcēja filtrus, galvenokārt, ir jāņem vērā plīts lietošanas biežums un filtra veids. Tas jāattīra no nosēdumiem pēc iespējas biežāk, lai iekārta turpinātu pildīt tās funkcijas. Aizsērējis filtrs patērē daudz vairāk elektroenerģijas un sliktāk pilda savas funkcijas. Iespējama pat elektromotora pārkaršana, kas noved pie papildus remonta izmaksām vai iekārtas maiņas.

4. Boilera apkope.

Ikvienam elektriskajam boilerim ir instrukcija, kurā paredzēta šī modeļa tehniskās apkopes kārtība. Kas attiecas uz boilera tīrīšanu, Jūs varat izmantot gan profesionāla santehniķa pakalpojumus, gan to darīt pats.

6. Apkures katlu tīrīšana.

Neatkarīgi no tā kādu apkures katlu esiet izvēlējušies, to ir ieteicams tīrīt regulāri, it sevišķi sezonās, kad tas tiek intensīvi kurināts. Apkures katlu tīrīšanas biežums ir noskaidrojams pie apkures katlu ražotāja. To arī būtu ieteicams ievērot, lai krāsnī nerastos nogulsnes un tā darbotos efektīvi un droši.

7.Radiatoru atgaisošana (sildelementu profilakse).

Regulāra radiatoru atgaisošana pasargās jūs no drēgna dzīvokļa, neefektīvas siltumenerģijas izmantošanas un liekiem izdevumiem. Ir taču tik patīkami, kad mājoklis ir silti un patīkami.

8. Skursteņa apskate un tīrīšana.

Skursteņa apskati un tīrīšanu būtu ieteicams veikt aptuveni reizi gadā. Atkarībā no Jūsu kamīna un krāsns lieluma un uzbūves, kā arī no tā kādu kurināmā materiālu izmantojat. Varat izvēlēties vai veiksiet tīrīšanu pats, vai uzticēsiet to profesionālam skursteņslauķim.

Šis ir viens no tiem darbiem, ko nevajadzētu atlikt, jo skurstenī nosēdušies sodrēji var aizdegties un radīt draudus Jūsu mājoklim.

9. Lietusūdens savācējrenes tīrīšana.

Lietusūdens savācējrenesir svarīgas daļas ikvienā ēkā, tāpēc jārūpējas, lai tās vienmēr būtu tīras no lapām, gružiem un citiem svešķermeņiem. Nepieciešams, lai tās pilnvērtīgi pildītu savas funkcijas, pretējā gadījumā, mitruma ietekmē var tikt bojāta fasāde un ēkas inženierkomunikācijas.

10. Ēkas jumta tīrīšana.

Parūpējieties, lai mājas jumts būtu notīrīts un nekas netraucētu lietusūdens aizvadīšanai no tā. Ūdenim aizkavējoties uz jumta seguma, tas var iekļūt iekštelpās un ievērojami sabojāt apdari, ilgtermiņā, jumta nesošās konstrukcijas, kas var radīt nepatīkamas un nevēlamas sekas. Īpaši jāseko līdzi horizontālajiem jumtiem un jumtiem ar terasēm.

11. Terases apkope.

Pārbaudiet, vai mājas terasei nav problēmas ar hidroizolāciju, jo, lai tā ilgi kalpotu, nepieciešams terasi pareizi kopt. To darot, Jūs novērsīsiet nevēlamu ietekmējošu faktoru rašanos, kuri var traucēt terases funkciju pildīšanai. Īpaša vērība jāpievērš terasēm,zem kurām izvietotas iekštelpas.

Ar ko sākt?

Ja rodas šaubas par to, ko vajadzētu darīt Jūsu mājoklī, nekautrējieties, zvans Homeserviss Saimniekam atrisinās visas problēmas. Saimnieks palīdzēs Jums noteikt, kam ir jāveic profilaktiskā apkope, kā arī plašāk pastāstīs, cik bieži to ir rekomendējams darīt.

Neatliec uz rītdienu darbu, ko var izdarīt šodien!

Homeserviss darbinieki parūpēsies, lai Jūsu mājoklī viss būtu kārtībā un ikdiena būtu mierīga, bez liekiem sarežģījumiem.

Raksts tapis sadarbībā ar HomeServiss.lv

HS

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!