2000. gada cilvēks Latvijā – Renārs Kaupers

18.decembris ir īpašs datums Latvijas mūzikas vēsturē un īpaši mūziķa Renāra Kaupera dzīvē. Tā ir diena, kad mūsu pašu latviešu puisis Renārs 2000. gadā iegūst titulu – Eiropas Gada cilvēks Latvijā. Turklāt, viņš saņēmis arī Triju zvaigžņu ordeni.

Renāra dzimšanas diena 1. septembrī, un viņa dzimtā pilsēta ir Jelgava. Visticamāk, ka ikvienam no mums,  Renārs ir pazīstams kā grupas ”Prāta Vētra” solists. Latviešu mūziķu vidū grupa ”Prāta Vētra” ir populāra jau no 90. gadu vidus.  Savukārt, savai ģimenei viņš ‘ir pazīstams’ kā tēvs dvīņiem Edgaram un Emīlam, un šovasar pasaulē nākušajam puisītim Āronam.

Kopā ar drupu ”Prāta Vētra” ir izdzīvoti daudz dažādi piedzīvojumi, kritumi un kāpumi. Viens no spožajiem pakāpieniem augšup ir 2000.gadā izcīnītā 3.vieta Eirovīziju dziesmu konkursā. Paralēli ”Prāta Vētras” darbībai, mūziķi izveidoja jaunu grupu, kuras nosaukums bija ”Reigani”. Šīs grupas dalībnieki slēpas aiz maskām, un tas radīja jaunas, noslēpumainas vēsmas mūzikas lauciņā.

Renārs ir darbojies arī kā aktieris, piemēram, Jāņa Streiča filmā ”Vecās pagastmājas mistērija”. 2001. gadā viņš saņēmis arī ”Lielo Kristapu” kā lābākais aktieris. Kā jau ierasts, vari tik minēt, kādu elpu aizraujošu vētru tavā prātā arī turpmāk sagādās Renārs un viņa kolēģi.

Foto: Publicitātes, pratavetra.lv

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!