Vai zini, kas ir ”lip dub”?

E-avīzes sadaļā ”Ieskaties” 24. februārī ievietojām video, kas noteikti piesaistīja daudzu cilvēku uzmanību – jā, beidzot Latvijā ir tapis pirmais, nopietnais „lip dub” klips! To veidoja LU SZF raidījuma ”KiviTV” komanda, lai reklamētu fakultātes Komunikācijas zinātnes nodaļu. Tomēr daudziem jēdziens ”lip dub” ir tumša bilde, tāpēc E-avīze mazliet iepazīstinās ar tā nozīmi, lai Latvijā šādi klipi parādītos arvien vairāk.
„Lip dub” ir video veids, kurā tā dalībnieki kustina lūpas mūzikas pavadījumā, veidojot kaut ko līdzīgu video klipam. Pēc tam, kad videomateriāls ir uzfilmēts, pa virsu tiek ierakstīta oriģinālā dziesma. Video iespējams uzņemt ar vienu vienīgu kadru, neko nemontējot un nelabojot, kamerai ceļojot cauri istabām, klasēm vai, piemēram, starp māju sienām.
Terminu „lip dubbing” jeb „lūpu dublēšana” pirmais izdomāja Vimeo dibinātājs Džeiks Lodviks 2006. gada 14. decembrī. Viņš publicēja video ”Lip Dubbing: Endless Dream” ( ”Lūpu dublēšana: Nebeidzamais Sapnis”) , kurā viņš ierakstīja sevi dziedam, ejot pa ielu un klausoties mūziku savās austiņās. Vēlāk Džeiks savam video pievienoja MP3 dziesmu un sinhronizēja to ar video. Tā Vimeo dibinātājs izdomāja terminu ”lip dubbing”.

Jake Lodwick- ”Lip Dubbing: Endless Dream”

Globālajā tīmeklī atrodama arī mājaslapa http://lipdub.in/ , kur ievietoti „lip dub” video klipi no dažādām valstīm. Var apskatīt video, kuru Pasaules rekordu akadēmija apbalvoja kā „lip dub” klipu, kurā iesaistīti visvairāk cilvēku (ap 6000). Video klips filmēts Spānijā 2010. gada 24. oktobrī.

Arī Victoria’s Secret modeles piedalījušās „lip dub” klipā. Šis video noteikti patiks e-avīzes vīriešu auditorijai.

Tagad ir laiks Tev, E-avīzes lasītāj, ļauties radošām idejām un veidot „lip dub” klipu, kas pārsteigs Latviju un, iespējam, pat visu pasauli. Lai veicas! 🙂

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!