Minka nāk!

Kaķa gadam nāk līdzi arī kaķa daba – cēls, skaists, viltīgs un noslēpumains. Daudzus māksliniekus šis, pēc pirmā acu uzmetiena, ierastais mājdzīvnieks ir iedvesmojis uz spēcīgiem gara darbiem. Antons Čehovs reiz teicis „Otra cilvēka dvēsele ir noslēpums, bet kaķa dvēsele – vēl jo lielāks”.
Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja Mazajā zālē vēl pēdējo nedēļu ir apskatāma izstāde „Minka nāk!”, kurā ietilpst ne tikai gleznas, bet arī grafikas un skulptūras. Izstādes apmeklētāji var iepazīties arī ar attēliem no multfilmas „Kaķīša dzirnavas” un Gunāra Bērziņa jautrajām bildītēm. Lai gan tēlniecībā kaķa tēls nav bieži izmantots, tomēr Teodoram Zaļkalnam bronzas kaķī ir izdevies iepūst dzīvību, piešķirt tam diženumu un grāciju. Iespaidīgas izstādē ir grafikas, piemēram, Oļģerta Ābelītes no tumsas iznirušais kaķis, kur aiz loga viļņojas Kauguru pludmale.
Lai gan darbu izstādē nav daudz, katram no tiem ir sava daba, tapšanas veids un stils. Patīkami ir tas, ka izstādi var aplūkot arī tad, ja iegādājas tikai pastāvīgās ekspozīcijas biļeti.

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!