Mērķtiecība – panākumu atslēga.

Māris Šveiduks – Pasaules čempions fitnesā, World Fitness federation Pasaules čempions, neskaitāmu titulu ieguvējs kultūrismā, izcils atlēts, treneris un saimnieks sporta klubā „Lāčplēsis”, uzņēmuma „M.Š.Enterteinment” izklaides pasākumu organizēšanai un vadīšanai dibinātājs. Realitātes šova „Baltijas Robinsons” Malaizijā uzvarētājs, kā arī divu lielisku grāmatu autors. Vēl jāpiemin, ka Māris ir “WFF (World Fitness federation) Latvija” federācijas valdes loceklis un “NABA (National amateur body building association) Latvija” federācijas prezidents.
Virkne panākumu, kuru sasniegšanai ieguldīts milzīgs darbs un mērķtiecība. Daudzu jauno sportistu elks iedvesmo un aizrauj ar savu spēju saplānot laiku un nekad neapstāties pie jau sasniegtā. Kas ir Māra Šveiduka sasniegumu pamatā?

1.Jūs esat ieguvis tik daudz uzvaras, titulus- esat Pasaules čempions fitnesā jaukto pāru grupā ar Marinu Burinsku , kā arī   World Fitness federation  Pasaules čempions,  esat izcīnījis daudzas citas nozīmīgas uzvaras. Kuru Jūs nosauktu par savu lielāko sasniegumu?

Mans lielākais sasniegums ir ilglaicīga nodarbošanās šajā sporta veidā. Savu aizraušanos esmu padarījis par dzīvesveidu, ko mīlu, un ar ko nodrošinu sev iztiku. Esmu iedvesmojis simtiem cilvēku pievērsties sportiskam un veselīgam dzīvesveidam. Tas sniedz ilgstošu gandarījuma sajūtu. Sporta uzvaras eiforija, lai arī ir ekstremāli salda, ilgst tikai pāris minūtes un ir ātri gaistoša. Gandarījuma sajūta turpretī ir ilgstoša, stabila un noturīga.

2.Nodarbošanās ar kultūrismu ir nejaušība vai likumsakarība?

Cik sevi atceros, man vienmēr gribējies būt labākam, kā esmu bijis dotajā brīdī. Bērnībā nebiju sevišķi apdāvināts sportists, bet apņēmības gūt panākumus un sasniegt mērķus man nekad nav trūcis. Tas, savienojumā ar mērķtiecību un darba spējām, ir devis esošos rezultātus.

3.Jūs esat ne tikai izcils atlēts, bet arī  nodarbojaties ar biznesu.
Kā Jūs plānojat savu laiku? Vai laika nav par maz?!

Patiesībā jau laika plānošana ir viens no svarīgākajiem dienas uzdevumiem. Jo mums visiem ir vienādas 24 stundas diennaktī. Citi spēj paveikt ļoti daudz, kamēr citi saka, ka neko nevar paspēt. Parasti pierādās, ka veiksmīgi cilvēki vienkārši prot savu dienu  labāk  saplānot. Diezgan sekmīgi to īstenoju arī pats, kaut gan, nenoliegšu, ir dienas, kad „jānesas tā, ka mugura putās” . No body’s perfect

4.Jūs arī esat treneris un valdes priekšsēdētājs sporta klubā “Lāčplēsis”. Kādi ir priekšnoteikumi, lai kļūtu par Jūsu audzēkni?

Ir vienkārši jāgrib kaut ko sasniegt savā dzīvē. Un tas neattiecas tikai uz sportu vien. Mērķiem jābūt konkrētiem. Nepietiek ar to, ka saka: „Gribu būt čempions”. Tas nav konkrēti izmērāms lielums. Gluži kā māja tiek būvēta no atsevišķiem ķieģeļiem, tā panākumi un sasniegumi kopumā sastāv no daudziem ikdienas mazākiem vai lielākiem mērķiem un uzdevumiem, kas ir jāsasniedz un jāīsteno.

5.Kādus padomus Jūs dotu jaunietim, kas vēlētos saistīt savu nākotni ar kultūrismu?

Vispirms – izlasīt manu grāmatu „Kultūrisms no A līdz Z”. Tā kā grāmatas drukātā versija jau sen kļuvusi par bibliogrāfisku retumu, tad tās uzlabotu versiju CD formātā var pasūtīt pie mums klubā „Lāčplēsis”. Grāmatā ir plaša informācija par visu, kas jāzina , lai sāktu nodarboties ar kultūrismu vai fitnesu pilnīgi bez priekšzināšanām  līdz pat sacensību līmenim.

6.Vai veselība un kultūrisms “iet roku rokā”?

Kultūrisms tautas līmenī ir viens no vispusīgākajiem un veselīgākajiem sporta veidiem. To ik dienas pierāda mani audzēkņi, kuri atlabst pēc traumām , operācijām vai slimībām. Šajā sporta veidā ir tikai dabiskas ķermeņa kustības, kuras izpilda ar svaru pagrūtinājumiem. Tas organismu stimulē ar superkompensācijas mehānismu veidot jaunas šūnas, tādejādi saglabājot ķermeni jaunāku un darbaspējīgāku. Profesionālais sports – tā jau ir cita sarunu tēma.

7.Lasīju kādā intervijā, ka Jūs labprāt kļūtu par realitātes šova ” Baiļu faktors” vadītāju. Vai Jūs ticat, ka Latvijā tādu varētu noorganizēt?

Esmu bijis TV raidījumu vadītājs. Tas bija kulinārijas šovs, tomēr deva pieredzi un pārliecību par spēju sekmīgi darboties arī šajā jomā. Regulāri vadu korporatīvos pasākumus, sporta spēles un balles. Lielās noslogotības dēļ, nācās nodibināt pat atsevišķu firmu „M.Š.Entertainment”, kurā kopā ar domubiedriem organizējam šos pasākumus. Kas attiecas uz „Baiļu faktoru” vai „Robinsoniem”, es zinu, ka piekritēju un dalībnieku šajos šovos būtu ļoti daudz. Par to liecina aptaujas internetā un fakti , ka, piemēram, ASV „Surviver”  šovs notiek jau 17. gadu pēc kārtas . Un Krievijas televīzija pēc dažu gadu pauzes atkal realizē šo krāšņo, interesanto projektu.
Kas attiecas uz „Robinsonu” vai „Baiļu faktora” raidījumiem, lūk, tikai daži no plusiem, ko varētu producentiem piedāvāt:
Kā bijušajam realitātes šova dalībniekam, kurš izgājis dažādus fiziskus un psiholoģiskus pārbaudījumus, man būtu vieglāk izprast komandas locekļu psiholoģiju, līdz ar to vai nu noregulēt, vai tieši otrādi, pastiprināt kaislības realitātes šovu dalībnieku komandā. Arī dalībnieki un skatītāji mani uztvertu labvēlīgāk, nekā cilvēku, kurš  pats to visu  nav pārdzīvojis.  Man, kā profesionālam sportistam ar pedagoga izglītību, ir lielāka skaidrība par spēļu un šķēršļu joslu organizēšanu, noteikumiem un specifiku. Līdz ar to es spētu saprotamāk skatītājiem izskaidrot tās vai citas spēles gaitu un uzdevumus.
Tiem, kam šī  lieta interesē, iesaku izlasīt manu otro grāmatu „Robinsonu piedzīvojumi Malaizijā”. Arī šo interesanto ( daudzu lasītāju vērtējums) grāmatu ar autogrāfu var pasūtīt caur manu klubu.

8.Jūsu dzīvē ir kāds pagaidām nepiepildīts sapnis?

Man ir milzum daudz vēl pagaidām nepiepildītu sapņu. Zinu, ka tos manā vietā neviens neīstenos un man nedāvinās, tāpēc mērķtiecīgi virzos uz katra sapņa piepildīšanu. Daudz kas man jau ir izdevies, bet  nekad jau nav tā, ka pietiek, jo tad būtu jāapstājas. Ir tik daudz lietu, ko gribas apskatīt, piedzīvot un izbaudīt. Dzīve ir jānodzīvo  interesanti un skaisti!

/foto no M. Šveiduka personīgā arhīva/

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!