Stadions – otrās mājas

Dzīvespriecīgais Rivo Vožniaks nupat absolvēja Uzvaras vidusskolu, taču šo skolas gadu laikā, ir paguvis paveikt ļoti daudz: veiksmīgi pabeidzis Bauskas Mūzikas skolu, apmeklēja peldēšanas treniņus un nepilnus 3 gadus trenējas vieglatlētikā, kur sevi bez šaubām spējis pierādīt gan Latvijā, gan ārzemēs.

Nozīmīgākie sasniegumi:

Vairākkārtējs LR čempions un vicečempions 400 m/b un 4x 400 m stafetē;

Baltijas valstu godalgoto vietu ieguvējs vieglatlētikā;

Latvijas U- 20 izlases kandidāts.

Pēc mūzikas skolas absolvēšanas Tu iestājies Bauskas Jauniešu Sporta Skolā un skrien gan 200 m. ar un bez barjerām, kā arī 400 m. ar un bez barjerām, taču kura disciplīna Tev pašam vislabāk patīk?

„Mana mīļākā disciplīna, varētu teikt, ir pamata disciplīna – 400 m/b. Šī veida disciplīna liek arī pašam cilvēkam būt ļoti disciplinētam, precīzam un sevī jārod laba ritma izjūta. Svarīgi būt koncentrētam uz visu skrējienu, jo kļūdas būtiski iespaido rezultātu.”

Kā gatavojies šai disciplīnai? Kādā veidā centies uzlabot savus rezultātus?

„Pirmie uzlabojumi bija manāmi, kad sāku trenēties ar treniņu biedriem – Andri Ūdri un Jāni Baltušu, kuri bija nesen atbraukuši no nometnes. Bijām ļoti labi draugi, tāpēc viņi piedāvāja trenēties kopā, un jau vasaras beigās, bija manāmi personīgie uzlabojumi. Viņu sasniegumi jau bija redzami Latvijas mēroga augstākajās vieglatlētikas sacensībās, tāpēc šī tieksme uz tādiem panākumiem radās arī manī. Viņu nozīme manā attīstībā ir pats sākums un pamats šajā sporta veidā, jo centos turēties viņu līmenī.

Pēc gada iepazinos ar Jāņa un Andra treneri Viktoru Beļikovu – viņš ir izcils treneris ar ļoti labām treniņu metodēm un tajā pašā laikā spēj būt patīkams cilvēks un labs draugs. Varētu teikt, ka viņš ziedo visu savu laiku un dvēseli, lai mums būtu labas treniņu programmas un rezultāti sacensībās.”

Vai ir kāda speciāla metode, pēc kuras trenējies? Vai apmeklē arī speciālās treniņnometnes?

Tieši man nav savas metodes, pēc kuras trenēties , bet treneris māca mūs pēc savām metodēm un speciāli veidotas programmas. Metodes būtību un efektivitāti apstiprina tas, kādus rezultātus parādu sacensībās.

Jā, šogad bija izdevība aizbraukt uz treniņnometni Ukrainā, Krimas pussalā. Pavasara laikā tā noderēja ļoti, jo tas ir tieši tas laiks, kad vajag sagatavoties vasaras sezonai. Jau sezonas sākumā ir redzams nometnes rezultāts, kas jau pirmajos startos ļāva izskriet jaunus personīgos laikus.”

Vai tev ir speciāla ēdienkarte? Kas tev garšo vislabāk?

Patiesībā ar ēdienu es necenšos neko ierobežot. Vienīgais, ko nevar ēst ir daudz izskanējušās diskusijas par ātrās ēdināšanas ēdieniem, kas negatīvi ietekmē organismu, bet būtībā ēdu to, kas man garšo un ko pats vēlies. Mani mīļākie ēdieni ir lazaņja, plovs, pankūkas, maizes zupa.”

Kā Tu atpūties un ko vislabāk patīk darīt? Vai Tev ir daudz brīvā laika?

Ļoti daudz brīvā laika aizņem tieši treniņi, jo, ja vēlas labus rezultātus, tad vismaz nedēļā vajadzētu 5-6 treniņus. Kā saka – brīvo laiku vienmēr var atrast, tikai tas pašam ir jāvēlas.

Viena no patīkamākajām blakus lietām brīvajā laikā , ko patīk darīt, ir spēlēt volejbolu. Parasti spēlējam ar treniņu biedriem pēc treniņa.”

Tas viss prasa lielu atdevi un tā ir sava veida upurēšanās noteiktam mērķim. Kāds īsti ir tavs mērķis? Ir bijuši brīži, kad gribas padoties un neiet tālāk? Kā cīnies ar to?

„Mans mērķis ir cītīgi un neatlaidīgi trenēties , lai turpmāk varētu un būtu spējīgs izpildīt normatīvu uz kādām nozīmīgākām sacensībām, piemēram, Eiropas čempionāts un u.c.
Lai kaut ko sasniegtu vienmēr ir jāatvēl kāds īpašs laiks tam visam. Citreiz ir tā, ka jūtās jau saspringums un nedaudz noguruma sajūta, kura liek kādu reizi neierasties uz treniņu, bet tas nekad nenotiek, jo mums ir tāda grupa, kura savu nodarbi ļoti strigti ņem pie sirds un obligāti jābūt treniņā. Savādāk visu treniņu jāklausās pārmetumi par to, kāpēc nav būts”, smej Rivo.

Sports, mācības, mācības, sports…Kādi ir tavi nākotnes plāni? Un kāds ir tavs sapnis?

„Mani nākotnes plāni tiek saistīti pagaidām ar augtākās izglītības iegūšanu kādā tehniskā jomā, domāju stāties RTU, paralēli cītīgi trenējoties. Laiks jau rādīs, kā viss ievirzīsies un cik daudz dzīvē sasniegšu, bet es vēlētos ļoti daudz ko sasniegt. Man nekad nav paticis daudz solīt par to ko es varu sasniegt, jo vienkārši trenējoties un ejot uz savu mērķi bez sasniegumiem neiztikt.
Runājot par personīgo dzīvi – kādreiz vēlētos divus bērnus (dēlu un meitu). Manā skatījumā ģimenei ir liela nozīmē, tāpēc arī pats vēlētos veidot ģimeni, bet vēl līdz tai ir ļoti tālu. Vispirms ir jānostājas pašam uz savām kājām un jābūt neatkarīgam, patsāvīgam un finansiāli nodrošinātam.”

Veiksme ir Tavās rokās – lai izdodas piepildīt sapņus ar savu neatlaidību!

„Lai kaut ko sasniegtu vienmēr ir jāatvēl kāds īpašs laiks tam visam. Citreiz ir tā, ka jūtās jau saspringums un nedaudz noguruma sajūta, kura liek kādu reizi neierasties uz treniņu, bet tas nekad nenotiek..” /Rivo/

Autore: Linda Tarvida

Šis raksts ir no E-Avīzes 2011. gada Aprīļa izdevuma!
[Vai jau izlasīji citus rakstus?]

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!