Jauns un rakstnieks

Ikkatrs ir izsapņojis sapni par savu profesiju, darbu, ko vēlās darīt visvairāk, un katram ir savs  izšķirošais brīdis, kad piepildīt  sapni. Ja tu patiešām zini, ka vēlies rakstīt, tad ir vērts izmantot mūsdienu piedāvātās iespējas. Atšķirībā no šodienas, agrāk jauniešiem lielākas iespējas radošai kopā būšanai bija tikai lielākajās pilsētās.  Mūsdienās kopā tikšanās iespējas ir krietni plašākas. Un viena no šādām tikšanās vietām ir Karneola.

Lai gan sākumā var šķist, ka rakstīt un izdot nav nemaz tik grūti, patiesībā tas ir pietiekami grūts un laikietilpīgs process. Tādēļ ir vērts zināt, kas tad ir Karneola, kā arī kādas iespējas  un palīdzību piedāvā. Ja jautātu man, es teiktu, ka tas ir jauno un arī jau tapušo rakstnieku forums, kuram var pievienoties ikviens, kam rakstīšana ir aicinājums. Palīdzība tiešām noderēs, jo katram pašam ir grūtāk novērtēt, cik labs ir sanācis radošais veikums, tādēļ te varēsi pievienot savu darbu, kuru novērtēs citi, tādi paši jaunieši, kas raksta un dzejo. Šeit tu atradīsi arī noderīgu informāciju par konkursiem un citām radošām lietām. Plašākā foruma sadaļa „Jauno talantu darbi” ir veltīta tieši jaunajiem radošajiem veikumiem. Te ir padomāts, arī, lai tev būtu vieglāk atrast, kur savu darbu ievietot – ir izveidotas vairākas apakšsadaļas, kā piemēram, „Miglas kalni”, kur droši vari pievienot savu fantāzijas vai šausmu stāstu, savukārt detektīvus un romānus –„Gaismas takā”, īsos stāstiņus, ar kuriem daudzi ir tieši sākuši radošās gaitas, – „Upē”. Arī dzejai ir veltīta sava sadaļa – „Debesu putni”. Pietiekami iedvesmojoši nosaukumi… Jāpiebilst, ka forums veiksmīgi darbojas nu jau astoņus gadus, un foruma lietotāji atsauksmēs par Karneolu atzīmē, ka darbošanās šajā radošajā vidē palīdzējusi arī publicēt savu pirmo darbu. Bet Karneola nu jau darbojas arī ārpus virtuālās vides, piemēram, pagājušā gada vasaras beigās ikviens varēja piedalīties Karneolas literārajā nometnē, kuras ietvaros tika organizētas meistardarbnīcas un olimpiādes. Kur tad sameklēt Karneolu? Informāciju atradīsi www.karneola.lv , kā arī tviterī.

Kā tapa Karneola? Forumu izveidoja radoša jauniete Ellena Landara 2005. gada nogalē, un drīz vien tas kļuva par pirmo kvalitatīvo šāda veida forumu jaunajiem rakstniekiem Latvijā, un palīdzēja arī pašai foruma izveidotājai būt vienai no uzvarētājām apgāda „Zvaigzne ABC” rīkotajā konkursā un izdot savu pirmo romānu „Digitālo neaizmirstulīšu lauks” (2011). Nu jau vairākus gadus foruma dalībnieki aktīvi piedalās dažādos konkursos, tajā skaitā iepriekšminētajā apgāda „Zvaigzne ABC” rīkotajā jauno rakstnieku konkursā, kā arī citos, kā piemēram, starptautiskajā konkursā „NaNoWriMo” (National Novel Writing Month), kas ik gadu norisinās novembrī.  Tajā var piedalīties gan pieredzējuši, gan jauni rakstnieki no visas pasaules. Konkursa uzdevums ir visnotaļ interesants – mēneša laikā jārada jauns stāsts.

Tādēļ, ja esi nolēmis nopietni pievērsties rakstīšanai un jūti, ka tas ir tavs aicinājums, noteikti izmanto plašās iespējas, kas tev palīdzēs īstenot savu sapni. Šoreiz tu iepazinies ar vienu no tām, bet drīzumā noteikti uzzināsi vēl plašāk par šo pašu, kā arī daudzām citām iespējām, kuras radījuši vai kurās aktīvi iesaistās radoši jaunieši.

Raksta autore:  Anita

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!