Francūzietes smarža.

Viņa vienmēr ir kaut kur citur, domās skaita stundas un sapņo par lavandas parfīmu. Marseļas lēdija, kurai nekad nav gana, viņa vēlas mazliet vairāk par pliku zemeslodi. Un sevi.

No šodienas mīlēšu kruasānus vēl vairāk.
Viņai ir kastaņbrūni rudens krāsas mati – šarmanti un nekārtīgi reizē. Jutekliski. Un Viņa to zina. Francūzietes zina visu. Smalks, trausls augums – viņa pārtiek no kafijas un cigaretēm un vakaros izģērbjas pie atvērta loga.
Tumšas acis. Pētošas, tādas, kas iznīcina.
Viņa vienmēr ir kaut kur citur, domās skaita stundas un sapņo par lavandas parfīmu. Marseļas lēdija, kurai nekad nav gana, viņa vēlas mazliet vairāk par pliku zemeslodi. Un sevi.
Trešdienas piederēja tikai viņai, bez izņēmuma. Tad viņa kaislīgi izbaudīja vienatni un egoistiski notiesāja savas laika kripatas līdz kaulam. Tā bija apsēstība – stundām ilgi izklaidēt dvēseli ar vēsturisku šarmu un dedzināt skauģu atstātos netīrumus ar savigām kafijas pupiņām. Verdoša tase kafijas ir viņas nemākulīgi slēptā atkarība.. Jebkuru svešinieku viņa uzskatīja par lētu lasāmvielu, negaumīgu dekoru – pagalam nepraktisku. Dienu no dienas viņas prātā tie krāja putekļus un iesūca pēdējos svaigā gaisa malkus. Ar acīm viņa vilka savādus apļus un iekāroja cilvēkus. Kara dieviete, kas vienmēr zina, kurš galu galā uzvarēs. Nav šaubu, šī sieviete pārvērš tevi par savu padoto, pati nemanot. Es sāku viņu mīlēt no pirmās dienas.
Iespējams, nepareiza mīlestība, bet vairāk par pieņēmumu neko nevajag. Dievinu sievietes, kas zina, ko vēlas. Un viņa tiešām zina.
Mēs mēdzām tikties sapņos un labojam pasauli uz to pusi, kas labāk griežas, gatavojam Vudū lelles, lai mānītu mitoloģijas dievus, un tīksmināmies par radīto nekārtību.
Pēc pāris gadiem es braukšu uz Parīzes sirdi un katrā pretimnācēja meklēšu daļu no viņas, lai ik pēc minūtes iemīlētos.
Līdz tam vēl mazliet laika. Šodienas šo – diena izdzīvota. Tu vēl esi tepat – katru rītu es sajūtu tavu smaržu no pretējās ielas puses. Maiznīcas pārdevējs man pataupa divus kruasānus un es zinu – tas viens par tevi…


Kristīne Beatrise Velkere

http://www.lapele.lv/publ/francuzietes_smarza/3-1-0-1700
foto: http://farm3.static.flickr.com/2218/2419225842_8cccd8f278.jpg

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!