Horsemen – Aii Emm Paalii – 2014 gada Hīts vai tomēr nē?

Nereti sociālajos tīklos nonāk dziesmas, kurām dažādu iemeslu dēļ tur nevajadzētu atrasties, bet kaut kādā veidā youtube.com krātuvē šīs dziesmas reitingu līmenī ieņem daudz augstāku vietu nekā parastās dziesmas, kurām ir nozīme vai pie kuru vārdu krājuma, dažādības un kvalitātes ir piestrādāts. Tā pirms vairākiem gadiem nejauši uzradās „brālēni” Biceps un Triceps un satricināja Latvijas mūzikas lauciņu sevi piesakot kā „Bermudu Divstūris” ar dziesmu „Labi”. Priekš mūsu mazās Latvijas tas bija kas negaidīts un reizē šokējošs. Tagad šai grupai jau ir iznācis pirmais albums un tā ir viena no Latvijas neatņemāmām sastāvdaļām. Ja būtu „Zelta mikrafonā” tāda nominācija kā absurdākā debija, tad to noteikti iegūtu „Bermudu divstūris”.

Tā nu šī grupa šķietami mācīja citiem, ka pārkāpt zināmas robežas ir labi. Laikam jau tamdēļ 2014. gada vasarā Mūzikas video kanālu pāršalca (tas ir mans personīgais uzskats, jo to pirmoriez pamanīju tieši tur) grupas „Bārda” dziesma „Es esmu šerifs”. Diemžēl šādi „šedevri”nenorāda uz stilīguma vai iztēles līmeni, tas norāda uz cilvēku zemo intelekta līmeni. Un, kā jau pasaulē iekārtots, citas valstis par tautu spriež pēc to indivīdu līmeņa, kuri tajā mirklī izkāpuši no pelēkās masas. Bet vai tad mēs savā attīstībā esam tik pagrimuši, lai šāds ”Šerifs” mūs uzjautrinātu un iepriecinātu. Tādus pašus panākumus, kādus ieguva „Bārdas”, pirms pāris gadiem centās iegūt „Prikolists”, ja kāds tādu vēl atcers. Reitingi viņam gan auga vietnē youtube u.c., bet kur pats Prikolists ir tagad? Ar ko nodarbojas? Velns viņ zin.

 

Bet visvairāk mani pārsteidz 2014. gada nogalē projekta „Horseman”debija. Šis ir DJ Dween sasniegums, bet mēs to varētu saukt par turpinājumu. Turpinājumu jau reiz dzirdētai un izteiktai kritikai par DJ Dween un Sabīnes Berezinas kopdarbu Eirovīzijas atlasē „Dejo tā”, kura to bija pelnījusi pateicoties dziesmā iekļautajai „bubināšanais”vārdu vietā, tā man tas šķita. Tā nu DJ Dween, skaidrā vai neskaidrā prātā, acīmredzot ķērās klāt šai savai bubināšanai un radīja pats savu valodu, kas noveda pie projekta „Horseman” un tā pirmās dziesmas „Aii Emm Paalii”. Daļai šī dziesma izraisīja sašutumu, citiem uzjautrinošu izbrīnu. Lai nu kā, vienaldzīgo nebija un skatījumu skaits youtube.com vēl joprojām turpina augt pa dienām. Es, būdams pie skaidras apziņas, neizprotu šo dziesmu, kā arī nesaskatu kādu pienesumu tā varētu nest mums kā tautai, nevis tik kāda maciņam vien.

Pagaidām esmu nonācis vien pie slēdziena, ka ”Horseman” vēlas atkārtot „Bermuda Divstūris” panākumus, radot Latvijas mūzikā cirku, lai iekarotu klausītāju uzmanību un tad BUMS- izdot albumu, par kuru es nu vecumdienās kaunētos un domātu; „Jaunības trakums laikam ņēma virsroku, itkā nebūtu, kur naudu likt bijis.”.

Video:

Rakstu sagatavoja e-avizei.lv : Jans Ikes
Foto: publicitates

Kādas ir Tavas domas? Nobalso un atstāj komentāru 🙂

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!