Pavasaris galvā

Foto: www.flickr.com/photos/bigkids

Ziema negrib mūs pamest, tāpēc ilgi gaidīto pavasari nākas gaidīt vairāk nekā citus gadus. Tomēr, uzspīdot pirmajiem saules stariņiem, kas vēsta par pavasara nākšanu, mēs uzreiz redzam pārmaiņas ap mums.

Pavasara nākšana rada lielas pārmaiņas dabā. Liekas jau, ka vēl tagad ārā ir tikai sniegs un no dabas mošanās nav vēl ne ziņas, ne miņas, bet tā nav. Ja kārtīgi pavēro, var ieraudzīt kādās vietās pavisam maz, bet tomēr zaļu zālīti, kas nav tāda, kāda būs pēc pāris mēnešiem, bet par spīti tam tā ir mūsu mazā vēstnese par saulītes spīdēšanu un sniega kausēšanu. Ejot mūsu ikdienas gaitās, mēs tikai lādējamies par ledu, kas pašlaik uz ceļiem tik bieži liek mums paslīdēt un gandrīz nokrist. Bet ja mēs padomātu – vai tiešām tas arī nav viens no dabas brīnumiem, kas liek pamanīt pavasara nākšanu? Daba vienkārši mainās katru dienu. Notiek cīņa starp ziemu un pavasari. Un pavisam drīz uzvarēs tieši pavasaris ar saviem saules stariem un tad daba varēs pamosties pilnībā, un mēs izbaudīt tās skaistumu, ko pa ziemu jau esam piemirsuši.

Līdzi dabai mostas arī dzīvnieki, galvenais jau putni. Tā vien liekas, ka ar šiem pirmajiem saules stariņiem daudz aktīvāki paliek arī mūsu mājdzīvnieki. Ejot pa ielu, var vairāk sastapt kaut kur sēdošus vai skrejošus dzīvnieciņus, kas parāda, ka arī viņi beidzot ir laimīgi, sagaidot siltumiņu, un priecājas par to, ka tik spēcīgi nesalst viņu ķepiņas.

Kopā ar dzīvniekiem mēs varam redzēt skaistos puntus un dzirdēt to dziesmas. Tie gavilē, jo mostas daba un aukstumu nomaina siltums, tumsu nomaina gaisma. Putnam krūtīs milzt liels un neizskaidrojams mutulis – prieks, laime, trakums, un nav iespējams to noturēt sevī iekšā, un tieši tad pār saules apspīdēto pasauli no maza putna krūtīm izlaužas skaļš trellis. Bet pats skaistākais, ka putnu savstarpējā sadziedāšanās ziņo pasaulei, kur zied pirmie sniegpulksteņi, un tad jau pavisam droši varam teikt, ka ilgi gaidītais pavasaris pie mums ir atnācis. Putni ir kā jauna, siltāka un gaišāka gadalaika vēstnesis.

Ir jauki skatīties uz dabas un dzīvnieku pārvērtībām, bet galvenais jau ir tas, ka, nākot pavasarim, maināmies un mostamies tieši mēs – cilvēki. Katram no mums ir savs veids, kā mēs parādam savu sajūsmu par jaunā gadalaika atnākšanu. Skolēni ir, manuprāt, spilgtākais piemērs tam, ka cilvēka iekšienē notiek lielas pārmaiņas. Skatoties caur skolas logu uz saules stariem, nevienam vairs nenesās prāts uz mācīšanos un klausīšanos skolotāju kārtējā lekcijā par to, ka neviens nemācās un ka tas mūs nenovedīs ne pie kā laba. Jau apnicis ir sēdēt skolas telpās, kur pēc iepriekšējās klases pavadītajām 40 minūtēm tajā pašā klases telpā ir smacīgs gaiss, un, kad tiek atvērts logs, ielaižot svaigo gaisu, tā vien gribas skriet ārā un vairs neatgriezties telpās. Skolnieki bēg no savas rutīnas, kas jau ir iestrādājusies pa šiem ziemas mēnešiem un auksto laiku. Šis aukstais laiks vienkārši nav devis iespēju pieļaut domu, ka varētu pavadīt laiku ārpus telpām ilgāk nekā pusstundu. Un īstenībā – lai arī ko mēs kā skolnieki teiktu par siltā laika atnākšanu, ka tieši tad mums negribas nodoties mācībām, visi taču zina, ka mums mācīties negribas pilnīgi nekad. Pat pašos aukstākajos ziemas vakaros, kad nav ko darīt, mēs labprātīgi nesēdīsimies pie grāmatām un nenodosimies mācībām. Vienīgi tad, ja tas  tiešām būs ļoti vajadzīgs.

Tomēr ne jau tikai iekšēji mēs maināmies, kad nāk siltais laiks. Cilvēki sāk noslēpt savos skapjos biezos mēteļus, kas visu ziemu tiek nēsāti. Parādās mazi, plāni mētelīši un puiši parāda savus jaunos, siltos džemperīšus, kas iegādāti, lai viņiem nebūtu jāvelk biezās jakas. Bet galvenais jau ir tas, ka, nākot siltajam laikam, meitenes vairāk staigā svārkos un kleitās, kas uzreiz paver jauku skatu mīļajiem puišiem. Patīk jau viņiem, ka mēs meitenes velkam tos mazos bruncīšus, vai ne tā? Un no visa tā izriet galvenais, ka, pavasarim nākot, meitenes un puiši sāk vairāk pievērst uzmanību viens otram. Un, paskat, jau pēc kāda laika, kad viens otram glīti uzsmaida un piemiedz ar actiņu, vai pēc kārtējās vēstules draugiem.lv puisis ar meiteni nolemj doties jaukā pavasara pastaigā pa parku, kas noved pie pavisam jaukām un romantiskām attiecībām. Neviens nevar noliegt, ka tieši pavasaris bieži vien ir laiks, kad rodas šīs jaukās emocijas, kas saistās ar cilvēku attiecībām. Bieži vien tas ir tieši tas, kas mums ir vajadzīgs, lai izbēgtu no rutīnas un atkal priecātos par dzīvi.

Pavasara nākšanai ir gan plusi, gan arī mīnusi, jo tas viss var aizvilkt no ikdienas pavisam tālu un tad jau tas vairs nav labi, jo daļai no cilvēka tomēr ir jāpaliek realitātē un jāturpina ikdienas ceļš. Labais vienkārši ir tas, ka mēs sapņojam un nododamies savām vēlmēm. Nedrīkstam aizmirst, ka nedrīkst padoties pārāk daudz, lai pēc tam nenāktos nožēlot, ka kaut kāds darbiņš ir tikts darīts pavirši un pēc tam jāpārstrādā. Galvenais – smaidi un priecājies, jo nāk pavasaris un mostas viss ap mums un mēs paši.

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!