Zaļās krāsas nozīme

Personīgi man zaļā krāsa asociējas ar pavasari un dzīvīgumu. Ārā jau var novērot pavasara noskaņas un tas tikai priecē. Un esmu pārliecināta, ka arī jums gribas iet ārā netuntuļoties, pastaigāties pa zaļu zāli, skatīties uz kokiem ar zaļām lapām.

Bet zaļā krāsa skaitās kā dziedējoša krāsa. Tā ir arī kā dabas augstākās vibrācijas krāsa un sirds čakras krāsa. Zaļā krāsa simbolizē cikliskos ritmus pasaulē. Neesat ievērojuši, ka zaļā krāsa nomierina, rada drošības sajūtu, nolīdzsvaro? Gan jau katram no jums ir bijis tā, ka esi bijis uztraukts, nomākts un tavs prāts tā vien prasa dabu. Tā kā es pati dzīvoju nelielā ciematā, kur apkārt ir daudz pļavas un meži, katru reizi, kad jūtos nomākta, prāts mani velk pasēdēt pļavā. Reizēm, pat vienkārši uzejot uz balkona, no kura pavērās lielisks skats uz zaļu pakalnu, kuram blakus bija mežs, nomierināja un palīdzēja saņemt spēkus tad, kad tie bija visvairāk vajadzīgi.

Dažos avotos rakstīts, ka zaļās krāsas nosaukums esot radies no indoeiropiešu vārda “ghel”, kas nozīmē “spīdēt” un “mirdzēt”. Man tas šķiet nedaudz dīvaini, jo personīgi man zaļā krāsa ar neko spīdīgu un mirdzošu neasociējas, bet izrādās, ka zaļā krāsa vēsturiski esot apzīmējusi gan brūnu, gan sārtidzeltenu, gan pelēku krāsu. Varbūt tas izskaidro to, ka zaļā krāsa ir dabas krāsa? To nu domājiet katrs pats.

Pārlasot dažādus avotus par zaļās krāsas nozīmi, var secināt, ka zaļā krāsa ir krāsa, kas līdzsvaro, dod garīgu spēku, tā ietver sevī vēlmi ieņemt konkrētu vietu dzīvē. Zaļā krāsa simbolizē atdzimšanu, atjaunošanos, jaunību un izaugsmi, it īpaši biznesā. Kā jau mēs daudzi zinām – zaļā krāsa tiek asociēta arī ar naudu. Tiem cilvēkiem, kas veic kādas pārmainas mājoklī, esot ieteicami dažādi zaļās krāsas pasteļtoņi, jo šī krāsa telpā rada mierīgu un draudzīgu atmosfēru, veicina komunikāciju, mazina spriedzi un vedina cilvēkus uz draudzīgām un konstruktīvām sarunām.

Ceru, ka jūs esat ieguvuši kaut ko jaunu no šī raksta. Es, pārlasot visus interneta avotus ar šādu pašu nosaukumu, esmu ieguvusi daudz jaunas, interesantas un noderīgas informācijas.

Autore: Klinta Zemture

Avoti: e-mistika.lv; lv.wikipedia.org; santague.wordpress.com; psihologijaspasule.lv

Šis raksts ir no E-Avīzes 2011. gada Aprīļa izdevuma!
[Vai jau izlasīji citus rakstus?]

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!