9. janvārī dzimis 9. labākais ģitārists pasaulē

Šī diena vēsturē iezīmējas ar kāda izcila ģitārspēles granda dzimšanu.  1944. gada 9. janvārī pasaulē nāca Džimijs Peidžs, pazīstams dēļ savas lielās enerģijas un skatuves harizmas un arī kā grupas „Led Zeppelin” ģitārists.

Savu pirmo ģitāru Peidžs ieguva četrpadsmit gadu vecumā, kad par roka pamatiem grāmatās vel nerakstīja. Lai arī Džimija vecāki nebija muzikāli, viņi pret dēla aizraušanos neiebilda, šķiet, tās bija gluži kā durvis uz iespēju plašumiem. Savos četrpadsmit, kā jau jebkurš jaunais entuziasts, savu stilu viņš vēl nebija atradis. Nespēlējis neko konkrētu, vien pēc dzirdes atdarinājis populāros Skotija Mūra, Džeimsa Burtona, Klifa Gallupa un Džonija Vīka ierakstus. Gluži kā revolūcija un pirmatklājums Džimijam bija Elmora Džeimsa un B.B. Kinga mūzikas iepazīšana – muzikālais sajaukums starp roku un blūzu. Tas arī viņu iedvesmoja turpmākajai attīstībai. Viņš sāka sevi aktīvi pilnveidot dažādos muzikālajos virzienos – dažas stundas dienā pat tika veltītas folk-rokam. Viss dzīves ritms pamazām sāka pārvērsties gluži kā pārsteidzošā skaņdarbā.

Led Zeppelin pirmssākumi meklējami grupā ar nosaukumu „The Yardbirds”, lai arī to tā apgalvot būtu neprecīzi: pēc trīs gadu saspēlēšanās „The Yardbirds” sastāvā bija palicis vien pats Džimijs. Lai arī viņš varēja paturēt grupas nosaukumu, sameklējot jaunus dalībniekus, 1968. gadā radās „Led Zeppelin”. Grupas sastāvs visu pastāvēšanas laiku arī palika nemainīgs, līdz 1980. gadā nomira bundzinieks Džons Bonems.

2003. gadā Džimijs Peidžs atzīts par 9. pasaulē labāko ģitārspēles meistaru. Starp citu, koncertos viņš mēdza spēlēt ģitāru ar vijoles lociņu! Un šodien šis mūždien enerģiskais vīrs sagaida 68. dzimšanas dienu!

Attēla autors : p_a_h

You may also like...

2 Responses

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!