Aigars Grauba: Ziemeļmeitas zvaigžņu ratos

Aigars Grauba ir mūziķis, kinorežisors, producents un viens no neaizmirstamās latviešu grupas Jumprava dalībniekiem. Šodien viņš svin savu četrdesmit septīto jubileju.

Dzimis 1965. gadā Rīgā. Pabeidzis Rīgas 39. vidusskolu, Aigars tika iesaukts armijā, kur viņš atrada savu aicinājumu kā ansambļa Zvaigznīte vadītājs. Jau 1985. gadā viņš bija rokgrupā Jumprava, un savu dalību sniedza, kā vokālists, taustiņinstrumentālists un dziesmu autors. Kurš gan nav dzirdējis vairākas viņa sarakstītās slavenās dziesmas – Ziemeļmeita, Vēlreiz, Nedaudz, Ringā, Auto un ļoti daudzas citas  gadu garumā latviešu tautā iemīļotas dziesmas, kas ir piepildītas ar emocijām un nāk no sirds. 1990. gadā viņš beidza savu darbību grupā, bet pierādīja, cik lielus sasniegumus un popularitāti šī grupa ir guvusi ar viņa palīdzību.

 Gadiem ejot, Grauba turpināja rakstīt daudzas pazīstamas dziesmas, bet vēlējās sniegt savu talantu arī kino industrijai. 1998. gadā izveidoja producēšānas kompāniju Platforma Filma un kinostudiju Cinevilla. Viņs pievērsās kinorežijai, bija tādu populāru filmu, kas ir ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē zināmas, kā ‘Rīgas sargi’, ‘Baiga vasara’ un filmas ‘Rūdolfa mantojums’, ‘Ipolits’, ‘Pērku jūsu vīru!’, un citu filmu producents.

Aigars turpina arī šobrīd iesaistīties mūzikas un kino biznesā, kas viņam dzīvē ir ļoti daudz devis, un viņš ir spējis attīstīt savu talantu un palīdzējis citiem mūziķiem ievirzīties pareizājās sliedēs un pierādīt sevi kā konkurējošu mūziķi un režisoru.

Raksta autors: Garlībs, foto: Simon Varwell, Guards of Riga

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!