Augstākais pakāpiens. Vera Zozuļa

1956. gada 15. janvārī dzimusī Vera Zozuļa ir pirmā Latvijas sportiste, kas uzvarējusi ziemas Olimpiskajās spēlēs, kā arī uzņemta Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas Slavas zālē. Vera Zozuļa Absolvējusi Dreiliņu vakarskolu (1972.g.) Rīgas 46. profesionāli tehnisko skolu (1974.g.) un Maskavas apgabala Valsts fiziskās kultūras institūtu (1985.g.)

Tālajā 1980. gadā ASV pilsētā Leikplesidā PSRS izlases sastāvā par olimpisko čempioni kļuva mūsu Vera Zozuļa, izcīnot zelta medaļu kamaniņu sportā. Pirms tam Vera bija 1976. gada pasaules un 1978. gada divkārtēja PSRS čempione (1975; 1976).  Intervijā Vera teikusi: ,,Kad uzkāpu uz pjedestāla augstākā pakāpiena un man par godu sāka skanēt padomju savienības himna -dēļ tādiem momentiem ir vērts dzīvot!”

No aktīvā sporta Vera aizgāja pēc ziemas Olimpiādes 1984. gadā Sarajevā. Tad gandrīz četrus gadu nostrādāja Polijā, bet tagad jau Zozuļa kļuvusi par Latviešu sieviešu komandas galveno kamaniņu sporta treneri, Latvijas nacionālajā sporta skolā.

Autors: Edgars

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!