Citroën radītājs André-Gustave

Andrē Sitroens savulaik bija autoinženieris un izgudrotājs. Sākotnēji viņa uzņēmums nodarbojās ar zobratu izgatavošanu, bet, kad aizsākās automašīnu ražošana, tieši viņš radīja modernu automašīnu, kādas tās tiek būvētas mūsdienās jeb, var arī teikt, Andrē Sitroens izraisa auto dizaina revolūciju.

Pateicoties tērauda virsbūvei, tiek nodrošināts optimāls svara sadalījums un aerodinamika. Kad 1919. gadā Andrē Sitroens pārdeva pirmo Citroen zīmola automašīnu, tās izveidei uzņēmums bija ieguldījis daudz laika un spēka, kā arī naudu dažādu automobīļu ražošanas metožu un jaunu tehnoloģiju jomā. “Citroen Traction Avant” rāda ceļu citiem autoražotājiem visā pasaulē. Uzņēmuma emblēma ir saistīta ar kādu konkrētu Andrē Sitroena izgudrojumu, tā nenozīmē tikai bultiņu uz augšu, bet gan – mēs attīstāmies.

Pilnajā vārdā Andrē Gustavs Sitroens (André-Gustave Citroën) dzimis 1878. gada 5. februārī Parīzē. Viņš bija piektais bērns Nīderlandes biznesmena ebreju izcelsmes ģimenē, kur tēvs Levijs Sitroens (Levie Citroen) nodarbojās ar dimantu un citu dārgakmeņu tirgošanu. Andrē bija gandrīz 6 gadi, kad viņa tēvs dzīvi beidza ar pašnāvību, atstājot ģimenē ārprātīgu naudas summu – 1 miljonu franku. Andrē Gustavs nolēma neiet tēva biznesa pēdās, bet labāk iestāties vienā no prestižākajām franču tehniskajām augstkolām – Ekolē Politehniskajā institūtā, lai kļūtu par inženieru. Nākamos divus gadus Andrē pavadīja franču armijā, izpildot pienākumu pret savu valsti. Tieši šajā laikā Sitroens esot iecerējis vairākus izgudrojumus, arī to, no kura vēlāk aizguva ideju par emblēmu. Beidzot militārās gaitas, Andrē izgudroja jaunu zobratu tipu, kuri bija daudz klusāki, tie darbojās vienmērīgāk, kā arī bija daudz efektīvāki un- galvenais – to darbs patērēja mazāk enerģijas. Patentējot izgudrojumu Polijā, Andrē izvēlējās simbolu, kas nozīmētu gan attīstību, gan viņa pirmo lielo panākumu.

Edgars Davidovičs, foto cmonville, tchertykovtseva

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!