Daudz ērtāka, salīmējama dzīve

Viens no visatpazīstamākajiem produktiem pasaulē ir līmlente „Scotch Tape”. Šobrīd mēs nespējam iedomāties savu ikdienu bez šī brīnuma skoča. „Scotch Tape” tika izgudrots 1930. gadā, to paveica kāds bandžo spēlmanis, vārdā Ričards Drevs (Richard Drew) . Tā bija pirmā caurspīdīgā līmlente visā pasaulē.

Ričards Drevs bija iesācis inženiera skolu, bet to nepabeidza. Viņš strādāja kompānijā „3M”. Uzņēmums: Minesota Mining & Manufacturing Company (sīsinātā veidā „3M”) ir dibināts 1902. gadā ASV un jau ilgāk kā gadsimtu piedāvā saviem klientiem visā pasaulē plašu, kvalitatīvu produkta klāstu, kas veidoti, lai padarītu cilvēku dzīvi daudz vieglāku un ērtāku. Ar 3M preču zīmi ir pārstāvētas biroja, industriālo, medicīnas, ceļu satiksmes drošības, auto apstrādes, darba drošības un vides aizsardzības materiālu u.c. preču grupas.

Stāsts par to, kā tika izgudrots skočs aizsākās ar solījumu. 1921. gadā, Ričards – jauns laboratorijas asistents, kurš strādāja pie ūdens izturīga smilšpapīra izgudrošanas. Ņemot paraugus no vietējā autodaļu veikala, viņšapjauta kādu problēmu, kas bija saistīta ar auto krāsošanu. Divdesmitajos gados ļoti aktuāla un pieprasīta bija auto dubultkārtu krāsošana. Lai tiktu pie šī efekta, bija liela ķēpāšanās un garš process. Šī tēma noveda Ričardu pie lielām pārdomām.

Ričards bija pārliecināts, ka spēs šo problēmu atrisināt, jo vienmēr ir bijis liels optimists. Un tā nu viņš apsolīja, ka izgudrošot ko tādu, kas atrisinās šo problēmu. Ričards pavadīja divus gadus eksperimentējot ar veģetārajām eļļām: linsēklu eļļām, sveķiem, tropu augu sulām un līmes glicerīnu. Visbeidzot, viņš ieguva formulu, kas noturēja vajadzīgo lipīgumu. Produkts, ko izgudroja lipa stingri klāt krāsotajai virsmai un viegli ņēmās nost no tās.

Tas bija liels ieguvums un ļoti pieprasīta prece. Pateicoties Ričardam un viņa lielajam entuziasmam, mēs vēl līdz šai dienai izmantojam līmlenti, kurai tagad jau ir vairāk nekā 900 citas variācijas.

Autors: Maruta Birša, foto: janoma.cl

Pirmā “skočreklāma”:

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!