Deivida Linča 66 gads

Amerikāņu producents, režisors un scerāriju autors Deivids Keits Linčs ( David Keith Lynch ) 20. janvārī svin savu sešdesmit sesto jubileju.

 Dzimis 1946. gadā Misūlā, Montanā, ASV. Dzīvojis mazpilsētā, tādā kādu bieži vien var ievērot viņa filmās, bieži nācās pārcelties, jo tēvs bija zinātnieks. Viņš mācījās vairākās mākslas skolās, kur viņš pirmo reizi pievērsās īsfilmām. Deivids ir precējies 4 reizes, viņa pirmā meita, sasniedzot 21 gadu, gāja tēva pēdās un pievērsās kino industrijai.

Izmantojot savu pieredzi, Deivids tika iedvesmots un izveidoja savu pirmo filmu ‘Eraserhead’ 1977. gadā, kuru viņš jau iesāka septiņus gadus atpakaļ, pēc vairāku īsfilmu uzņemšanas. Pēc filmas iznākšanas tā tika uzskatīta par ļoti dīvainu, bet, pateicoties Bena Barenholtza palīdzībai, Deivids spēja turpināt sava talanta pierādīšānu daudz liekākā projektā. 1980. gadā iznāca filma ‘Elephant Man’ ar tādas zvaigznes piedalīšanos kā Entonijs Hopkinss, šī filma saņēma 8 Oskara nominācijas, no kurām 2 saņēma pats Deivids, kā labākais režisors un scenārists. Viņam tika piedēvēta unikāla spēja veidot filmas, kas atmaksājās turpmākajā karjeras veidošanā.

Deivids cenšas pieturēties pie atrastiem talantiem, tādēļ var redzēt vairākās viņā veidotās filmās aktierus, kuri turpina uzlabot un parādīt savu talantu, caur Deivida savdabīgo redzējumu un izsmalcināto pieeju, kas ļauj viņam atšķirties no citiem režisoriem un būt unikālam. Ir izveidojies pasaulē atzītas filmas, kā ‘Apocalypse Now’ (iegūstot 2 Oskara balvas), ‘Blue Velvet’ (Oskara nominācija), ‘Mullholland Dr.’ un citas izcili veidotas filmas, kas ir spējušas atnest ne tikai slavu un popularitāti, bet arī pierādīt, ka Deivids Linčs ir viens no izcilākajiem filmu veidotājiem.

Raksta autors: Garlībs Melderis, foto: gabriel_marchi

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!