Dejojot bugi

Ir pagājuši jau 18 gadi kopš 1994. gada 12. janvārī mira Latvijā tik populārā estrādes dziedātāja Nora Bumbiere. Vēl 2007. gadā mēs viņu dzirdējām ritmiskajā Roberta Lejasmeijera remiksētajā dziesmā „Es gribu dejot bugi” (Bumbiere dziesmu iedziedāja 80. gados), kas kļuva par deju mūzikas hītu visā Latvijā.

Dziedātāja no dzīves atvadījās pārlieku ātri, jo jau 46 gadu vecumā mira no aknu cirozes. Tomēr, neraugoties uz īso mūžu, viņa ieņēma stabilu nišu  Latvijas mūzikā un atstāja bagātīgu muzikālo mantojumu. Viņas kontā ir tādas dziesmas kā „Papu, saki mammai pats”, „Ar mani atkal runā kaijas”, „Dzeguzīte”, „Sikspārņa Fledermauša dziesma”, „Mēmā dziesma” un daudzas citas.

Savu tik veiksmīgo muzikālo karjeru Bumbiere sāka sadarbojoties ar Raimondu Paulu, kas viņu ieveda Latvijas estrādes pasaulē 60. gadu beigās. Pēc veiksmīgas solo karjeras dziedātāja pievienojās ansamblim „Modo”  (darbojās no 1973. līdz 1982. gadam) un dziedāja duetā ar Viktoru Lapčenoku, kas kādu laiku bija arī viņas dzīvesbiedrs.

Bumbiere bija tautā ļoti iemīļota un arī godalgota māksliniece. Pavisam tika izdoti septiņi dziedātājas albumi, no kuriem divi iznāca pēc viņas nāves. Bumbiere trīsreiz plūca laurus arī Mikrofona dziesmu aptaujā. Viņas dziesmas nezaudē skanējumu arī šodien un bieži tiek atskaņotas dažādos koncertos.

Raksta autore: Ieva

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!