Džims Džārmušs un Flexible Girls of Tokyo

1953. gada, 22. janvārī dzimušais Džims Džārmušs (Jim Jarmusch) svin savu 59 dzimšanas dienu! Šis cilvēks ir amerikāņu neatkarīgais kinorežisors un scenārists, kā arī vairākkārtējs godalgas ieguvējs Kannu festivālā astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados. Spilgts piemērs tam ir viņa 1984. gada komēdijas filma “Dīvaināk par paradīzi” (Stranger Than Paradise), ko parādija Kannu festivālā, par to Režisors ieguva balvu un fanātiskus piekritējus.

Džims dzimis un audzis Akronā, Ohaijo štatā. Pirms kino karjeras uzsākšanas Džims septiņdesmito gadu vidū, viņš visiem intervētājiem esot teicis, ka tiecas kļūt par dzejnieku un mūziķi. Galu galā, publicējot tik 3 poēmas – “Nature mort & Five Bagatelles”, “Split-Screen” un “Flexible Girls of Tokyo”, viņš sāka studēt  Kolumbijas Universitātē. Tad Džārmušs sāka pievērsties mūzikai, kļūstot par kāda orķestra pianistu un sacerot dziesmas.

Topošais režisors, ir bieži apmeklējis franču Filmotēku, kur skatījies filmas, kas pilnībā atšķiras no japāņu šausmu filmām un Ohaijo štatā tolaik populārajiem džeimsiem bondiem. Līdz ar to viņš bija gatavs veikt atkal pārmaiņas savā dzīvē, pametot mūziku un iestājoties Ņujorkas universitātes kino fakultātē, kur lekcijas pasniedza Nikolā Rejs. Džims kļuva par viņa assistentu un kopā sāka strādāt pie filmas “Gaisma pār ūdeņiem” (Lightining over Water) realizācijas. Universitātes studiju laikā viņš uzņēma filmu “Mūžīgās brīvdienas” (Permanent Vacation). Vēlāk ar Džonu Lūriju, kam pieder Lounge Lizzards studija, divu gadu laikā beidzot pilveidoja un pabeidza filmēt iepriekš pusstundu ilgo mākslas filmu “Dīvaināk par paradīzi”, kas arī kļūst par režisora Džima Džārmuša debijas filmu, pēcāk seko arī viņa otrā mākslas filma “Down by the law”.

Raksta autors: Edgars Davidovičs, foto: paperfacets

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!