Hičkoka meistarīgās šausmas

1927. gada 24. janvārī Lielbritāniju sasniedza Alfrēda Hičkoka (Alfred Hitchcock)pirmā filma ar nosaukumu ”The Pleasure Garden”. Kaut arī šī filma tika uzņemta 1925. gadā, tā netika officiāli izlaista vēl 2 gadu garumā, kad Hičkoka trešā uzņemtā filma ”The Lodger: A Story of the London Fog” bija  sasniegusi milzu publicitāti un pieprasījumu Lielbritānijā.

Šī mēmā, melnbaltā filma ir balstīta uz Olivera Sandija ( Oliver Sandy ) noveles motīviem. Filmas stāsts ir par meiteni vārdā Patsija, kura dzied korī Pleasure Garden Teātrī. Viņa aprecās ar kareivi vārdā Levets. Pāra starpā notiek attiecību krāpšana un noziegums, ko var uzzināt tikai noskatoties visu filmu, kas ir tiešām iespaidīga.

Alfrēds Hičkoks savu karjeru sāka ar lielu uzplaukumu un pieprasījumu pēc viņa filmām. Mūsdienās nav daudz tādu cilvēku, kas nebūtu redzējuši, kādu no viņa filmām, kas mūždien ietver sevī mistiskus notikumus, kas tiek atklāti filmas noslēgumā. Hičkoks savu popularitāti ir ieguvis ar tādu filmu žanru veidošanā, kā šausmu filmas, mistika, trilleri, noziegumi, kuri parasti tiek izdarīti viņa veidotajās filmās. Pats Hičkoks ir teicis, ka tā nav filma, ja viņa jūsu sirdij neliek straujāk pukstēt, kaut vai uz mirkli.

Filma noteikti pievienojama favorītiem, ja esiet melnbalto filmu cienītājs un dodiet priekšroku klasikai ar mazu odziņu, kas vēl mūsdienās nav aizmirsta un tiek uzskatīta kā paraugs vēl daudziem mūsdienu kino industrijas sasniegumiem.

Raksta autors: Garlībs Melderis, foto: mozaīka, kas attēlo filmas notikumus by George Rex

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!