Iedvesmojošā un ietekmīgā Opra Vinfrija

Opra Geila Vinfrija (Oprah Gail Winfrey, dzimusi 1954. gada 29. janvārī) ir amerikāņu televīzijas sarunu šovu vadītāja, producente, filantrope, kā arī aktrise. Viņa ir labāk zināma pēc savā vārdā nosauktā sarunu šova, kas ir kļuvis par visaugstāk vērtēto sarunu šovu vēsturē.

Viņas bērnība nebija no vieglākajām – savā dzimtajā pusē Misisipi viņa tika pakļauta seksuālai vardarbībai no mātes draugu puses. Tāpēc viņa ar savu tēvu pārcelās dzīvot Nešvilā, Tenesijas štatā. 1971 gadā viņa iestājās Tenesijas štata universitātē un paralēli sāka strādāt radio un televīzijas jomā Nešvilā.

1976. gadā Vinfrija pārcēlās dzīvot uz Baltimoru, Merilendas štatā, kur viņa vadīja TV šovu ar nosaukumu „People are talking”(„Cilvēki runā”). Šovs kļuva populārs un Vinfrija to vadīja veselus 8 gadus, līdz viņa nolīga Čikāgas TV studija rīta A.M. Chicago. Viņas galvenais konkurents rīta šovu jomā bija Fils Donahjū. Taču dažus mēnešus vēlāk Vinfrijas interesantais un emocionālais šova vadīšanas stils piesaistīja par 100 000 vairāk skatītāju nekā Filam, paceļot viņas šovu reitingu virsotnēs. Viņas popularitāte izplatījās valsts mērogā, kad viņa tika nominēta Oskaram par dalību Stīvena Spīlberga filmā The Color Purple  („Violetā krāsa”).

1986. gadā Vinfrija palaida ēterā savu šovu ar nosaukumu the Oprah Winfrey Show. Tas tika izrādīts 120 kanālos visā valstī ar 10 miljonu cilvēku auditoriju. Pirmajā gadā šova ieņēmumi sasniedza 125 miljonus dolāru, no kuriem Vinfrija saņēma 30 miljonus. Viņa drīz ieguva pilnu kontroli pār šovu, izveidojot pati savu producēšanas kompāniju Harpo Productions.

1994. gadā, kad TV šovi arvien kļuva vienkāršāki un nekvalitatīvāki, līdz ar to, krītoties to reitingiem, Vinfrijas šovu neskāra šāds pats liktenis. Viņas šovā tika aplūkotas cilvēkiem tuvas tēmas, kas emocionāli uzrunāja skatītājus un nodrošināja šovam jaunus popularitātes augstumus.

1999. gadā viņa līdzdibināja mediju kompāniju Oxygen Media, kuras raidījumi tika pārraidīti caur kabeļtelevīziju un internetu. Tāpat viņa sāka izdot arī savu avīzi The Oprah Magazine. Viņa kļuva par vienu no visietekmīgākajiem cilvēkiem šovbiznesā, tāpat viņa saņēmusi nominācijas kā visietekmīgākā sieviete pasaulē.

Autors: Raivis Kalniņš, foto: karikatūra Opra- mediju karaliene by DonkeyHotey

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!