Jaukā, melnā ģimenīte

7.janvāris ir īpaša diena visiem melnā humora cienītājiem. Šajā dienā pirms 100 gadiem dzimis Čārlzs Adamss (Charles Addams, 1912 – 1988). Viņš bija amerikāņu animators, kas radījis populāro Adamsu ģimenīti. Šis ir kārtējais gadījums, kad viens cilvēks savā fantāzijā spējis radīt tādus tēlus, kas dzīvo vēl ilgi pēc viņa.

Mēs visi pazīstam ūsaino romantiķi Gomezu, viņa salto, bet maigo sieviņu Mortīciju, mazos nerātnos bērneļus, onkuli Festeru, mataino brālēnu To, zombijveidīgo Glūņu un Roku, kas vienmēr ir īstajā vieta un laikā. Baisi un spocīgi, bet tik jauki un naivi, ka jābrīnās, kā Adamss spējis radīt šādus tēlus.

Jau bērnībā viņš izcēlās ar atšķirīgu humora izjūtu, tā bija nedaudz ”melna”. Mazais Adamss vienmēr bija ar draugiem, un viņi vienmēr izdomāja, ko darīt, pārsvarā darbojoties vietējā rajonā. Kādu dienu Adamss, smeļoties iedvesmu saviem varoņiem, ielauzies kādā mājā, un policija viņu pieķēra. Bet tas puisi nesatrauca, viņš bija ieraudzījis vietu, kādā vēlāk iemitināja savus tēlus – Adamsu ģimenīti.

Zīmēšanai viņu pievērsa tēvs, un tā Adamsu ļoti aizrāva. Viņš veidojis ilustrācijas arī vietējai avīzei. Otrā pasaules kara laikā armijas vajadzībām viņš veidoja animācijas filmas, tā iepazīstoties ar animācijas pasauli.

Lai gan Adamsu ģimene ir viņa slavenākie darbi, tas ne tuvu nav viss. Viņš veidojis vairāk kā 1000 animācijas filmu un grāmatu ilustrāciju un ilustratīvu materiālu, tai skaitā arī žurnālam New York Times. Viņa tēli lielākoties ir līdzīgi Adamsu ģimenei, jocīgi-spocīgi, melni, bet tik cilvēcīgi un jauki.

Attēlā: Adamsu ģimenītes spokainais spēļu namiņš par 1 dolāru un 98 centiem

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!