Jay Kay un Jamiroquai

 1969. gada 30. decembrī Anglijas pilsētā Mančestrā dzimis Džejs Kejs (Jay Kay jeb Jason “Jay Kay” Luís Cheetham). Viņš dzied, raksta dziesmas, un ir arī grupas Jamiroquai solists un dibinātājs.

Džeju bērnībā māte audzināja viena. Viņa bija džeza dziedātāja, bet tēvs, portugāļu muzikants, pameta ģimeni uzreiz pēc Džeja piedzimšanas. Pēc skolas beigšanas naudu izdzīvošanai viņš pelnīja uz ielas – zogot, tirgojot marihuānu un heroīnu. Ārī pats kādu laiku bija diezgan nopietni atkarīgs no narkotikām.

Savu karjeru Džejs gribēja sākt grupā ”Brand New Heavies”, bet noklausīšanās bija neveiksmīga un pēc tās viņš izlēma dibināt savu grupu. To viņš arī izdarīja – viņa grupas pirmais demo ieraksts When You Gonna Learn? tika ierakstīts, pateicoties paziņām no mūziķu aprindām.  Pēc tam, kad dziesma izskanēja radiostacijās, viņš parakstīja līgumu, lai laistu klajā jau nākamo singlu Acid Jazz.

Pēc pirmā albūma iznākšanas masu mediji pavērsa uz Džeju savus spožos ‘prožektorus’ – mūziķi apvainoja par Stīvija Vondera kopēšanu un dārgu automašīnu pirkšanu, kaut paralēli viņš iestājās par apkārtējās vides tīrību. Pēc albūma The Return Of The Space Cowboy viņš sev pievērsa uzmanību, paziņojot, ka atbalsta ‘legālu marihuānu’.

Paralēli visam – Džejs Kejs kolekcionē dārgas mašīnas un nebaidās tās atklāti demonstrēt. Te izbrauciens, tur izbrauciens, hops! – tiesības jau trīs reizes par ātruma pārkāpšanu atņemtas…

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!