Juris Žagars- aktieris, biznesmenis un slēpotājs

Pagājušajā ziemā Juris Žagars nosvinēja 50 gadu jubileju, par spīti tam, cilvēki kuri pazīst viņu, vienmēr enerģisko un optimistisko kungu, var apliecināt, ka viņš ir lielisks piemērs tam, ka pasē rakstītais gaduskaitlis ne vienmēr atbilst cilvēka patiesajam vecumam. Viņa fiziskā forma ir apskaužami labā stāvolī.

Pats Juris Žagars izsakās par sevi šādi: „Esmu kā sporta motocikls, kas uz maziem apgriezieniem vienkārši nedarbojas”.
Nau jau brīnums, ko tik viņš nedara… Kino un Dailes teātra aktieris, pēdējā laikā viens no vispieprasītākajiem aktieriem. „Žagarkalna” slēpošanas trases īpašnieks. Slēpošana, tā ir viņa viena no sirdslietām, ko arī ļoti labi piekopj. Kā arī Cēsu Mākslas festivāla organizators, kurš jau piekto gadu/vasaru ir noritējis ļoti veiksmīgi.

Interesanti ir tas, ka jau bērnībā viņam padevās un ļoti patika slēpot, un ir teicis tā, kad izaugšot liels tad noteikti viņam piederēs kalns ar slēpošanas trasi.

Kā redzat, viņa teiktais ir piepildījies, kur tagad saimniekojās ar savu mīļoto, Trūdiju Kītu, kura ir „Žagarkalna” kaimiņmāju mantiniece un aviokompānijas „British Airways” menidžere Londonā. Juris Žagars nespēj iedomāties savu dzīvi bez aktivitātēm, ziemā viņš slēpo, bet vasarā nododas ūdens priekiem, nirstot un airējot. Viņa dinamiskajā dzīvē ir iesaistīti arī abi dēli no pirmās laulības – jaunais bioloģijas zinātnieks Matīss Žagars un reklāmas nozarē strādājošais Jānis Žagars.

„Žagarkalns” un aktiermāksla- viņam tas ir dzīvesveids. Viņa pirmā lielā loma bija filma „Dubultnieks” par ko arī saņēma „Lielo Kristapu”. Juris arī atzīstas, ka tā ir bijusi viņa vismīļākā loma no visām, kā pats teicis: „es ar šo lomu pilnīgi saaugu kopā”. Kā arī filmās „Aija”, „Vecā jūrnieku ligzdā”, „Saldā indes garša”, „Liepājas blūzs” viņš saskata kādas saistības no viņa personīgās dzīves. Par teātri viņam grūtāk spriest, kura loma vislabāk palikusi atmiņā, jo katru reizi izspēlējot lomu, tā ir mīļa, bet, kad izrādi izņem no repertuāra, tā ļoti ātri aizmirstās.

Esot aktierim, Juris bieži ir sastapies ar kritiku, vērtējumu un dažādākajiem pārbaudījumiem, tāpēc viņa viedoklis par to. Pašam Jurim Žagaram nav grūti pieņemt kritiku, bet noteikti uz to asi reaģē. Kā pats uzskata, ka visiem māksliniekiem ir jābūt mazliet jutīgiem, neatkarīgi no tā, ko tēlo, labo vai ļauno tēlu.

Biznesā sapelnītā nauda ienes pietiekami daudz, lai par dzīves līmeni aktierim  nebūtu jāuztraucas. Tomēr aizvien viņš dod priekšroku vienkāršam un aktīvam dzīvesveidam. Naudu, ko nopelna, Žagars iegulda dzimtās mājās Kalna Žagaros, bērnu izglītībā un slēpošanas braucienos.

Viss, ko viņš dzīvē sasniedzis ir pateicoties egoismam un milzīgām darbaspējām. Kas uztur viņu nepārtrauktā kustībā? Laime! Juris Žagars izsakās šādi par laimi: “Kā jebkuru cilvēku, arī mani laimīgu dara panākumi, labā nozīmē. Mani dara laimīgu tas, ka man ir tīra sirdsapziņa – tajos brīžos, kad man tā ir tīra…”

Raksta autors: Maruta Birša, foto: KurtVon

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!