Kevins Kostners: Dejas ar vilkiem un Vitniju

Kevins Kostners ( Kevin Costner ) ir izcils amerikāņu aktieris, kinorežisors, producents un mūziķis, kurš šodien svin savu piecdesmit septīto jubileju.

Dzimis 1955. gadā Linvudā, Kalifornijā, ASV. Kevins tika audzināts kā baptists. Viņš gāja skolā kā visi citi, bet labāk interesējās par sportu, gāja uz klavierstundā un rakstija dzeju, tādēļ viņš netika pie sava diploma. Jau bērnība viņam interesēja kino filmas, īpašu uzmanību viņš pievērsa westerniem. Pavadot savus tīņa gadus dzīves mērķa meklējumos, viņs nolēma pabeigt iesākto un pabeidza augstskolu. 1978. gadā viņs ieguva bakalaura grādu mārketingā un finansēs Kalifornijas Universitātē.

Saņemot darba piedāvājumu mārketinga jomā, viņš tam piekrita, bet nekad netika aizmirst sapnis par aktiera karjeru, un, protams, savu filmu uzņemšanu. Viss mainījās, kad viņs netīšām satika Ričardu Burtonu ( Richard Burton ), tas notika lidojuma laikā uz Meksiku. Burtons ieteica viņam, lai pievēršās aktiera karjerai, ja tas ir tas, ko viņš vēlās. Neilgi pēc tam Kevins pameta savu darbu un pārvācās uz Holivudu, kur viņš atrada darbu uz zveijnieku laivas, un piedāvāja apskates braucienus par slavenību mājām, pirms viņš beidzot varēs pievērsties aktiera karjerai. Pēc mazas lomas, kādā viegla materiāla seks filmā, viņš sev noteica, kad nekad vairs ar to nenodarbosies, ja tas ir vienīgais darbs, ko viņš var darīt.

Kevins nestrādāja gandrīz sešus gadus, kamēr gaidīja lomu, ar kuras palīdzību viņš spētu iesākt savu aktiera karjeru. Tā diena pienāca 1983. gadā filmā The Big Chill, kaut arī aina ar viņā piedalīšānos tika izgrieza, viņu atcerējas režisors Lavrenss Kasdans ( Lawrence Kasdan ), kad režisors nolēma izveidot filmu Silverado 1985. gadā, kas bija Kevina debijas loma, jo pēc šis filmas, viņa karjera uzplauka.

Kostners kļuva par pieprasītu aktieri un līdz ar to nāca arī slava, kas ļāva viņam beidzot piepildīt savu sapni, kuru bija vēlējies kopš bērnības. 1991. gadā viņš bija režisors savai pirmajai filmai, kura ir pazīstama visā pasaulē. Dancing with Wolves ( Dejas ar vilkiem ), šajā filmā Kevins bija režisora un galvenā aktiera lomā, tādēļ tas nebija viegls darbs, bet tas atmaksājās ar milzīgiem panākumiem. Filma saņēma 7 oskara balvas, un vienu no tām viņš saņēma pats par labāko režiju šajā filmā.

Aktieris ir filmējies ļoti daudzās pazīstamās un kritiķu atzītās filmās, piemēram, The Untouchables, Robin Hood: Prince of Thieves, Waterworld, Field of Dreams, Bodyguard (kopā ar Vitniju Hjūstoni)  un daudzās citās.

2003. gadā aktieris uzņēma vesternu ar nosaukumu Open Range. Kino kritiķi domāja, ka šī filma būs izgāšānās, bet tā nebija. Šī filma nesaņēma cienīgas balvas, bet pierādīja pasaulei un pašām aktierim to, ka viņš ir spējīgs piepildīt un izveidot to ko, vienmēr, ir vēlējies – kļūt par pasaules slavenu aktieri, kas viņš arī ir un paliks netikai mūsu atmiņās, bet arī vēsturē kā viens no visu laiku labākajiem aktieriem.

Raksta autors: Garlībs, foto: eastscene

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!